Neuveriteľný výkon. Kanadský veterán pochytal 46 striel a zariadil výhru

Hokejisti Minnesoty vyhrali v zápase zámorskej NHL na ľade Winnipegu 4:2. Bodovali tak už v jedenástom zápase za sebou a 46 úspešnými zákrokmi k tomu prispel ich brankár Marc-Andre Fleury.

09.03.2023 06:56
Marc-Andre Fleury Foto:
Brankár Minnesoty Wild Marc-Andre Fleury zasahuje proti Kylovi Connorovi (81) z Winnipegu Jets.

Dva body si v drese hostí pripísal Marcus Foligno, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Jeho tím sa bodovo dotiahol na čele Centrálnej divízie na Dallas – ten má jeden zápas k dobru.

Triumf však poznačil predčasný koniec útočníka Kirilla Kaprizova, ktorý si pravdepodobne poranil v tretej tretine nohu v súboji s Loganom Stanleym.

Prvé víťazstvo po šiestich zápasoch zaznamenali hokejisti Detroitu, ktorí zdolali Chicago 4:3.

Dva presné zásahy pridali niekoľko minút pred koncom zásluhou Lucasa Raymonda a víťazného gólu Dominika Kubalíka. Vancouver zdolal Anaheim 3:2 pp, o výsledku rozhodol po 20 sekundách predĺženia J.T. Miller.