Skvelý Tatar. Trojbodový zápis po dvoch rokoch. A hneď proti obhajcovi titulu

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v NHL gólom a dvoma asistenciami k víťazstvu New Jersey na ľade Colorada 7:5. Z presného zásahu sa tešil aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry.

02.03.2023 06:39 , aktualizované: 09:35
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar pred zápasom na ľade Colorada.

V zápase proti obhajcovi Stanleyho pohára strávil na ľade 17:25 min a zaznamenal tri plusové body. Pre Tatara to bol prvý trojbodový zápas od 7. marca 2021, keď pri víťazstve proti Winnipegu 7:1 zaznamenal tri asistencie. Vtedy ešte obliekal dres Montrealu Canadiens.

Zostrih zo zápasu Colorado vs. New Jersey.

V noci na štvrtok sa strelecky presadil aj obranca Martin Fehérváry, ktorého Washington zvíťazil nad domácim Anaheimom 3:2 po predĺžení.

Tatar v 12. minúte strelou z prvej do odkrytej bránky vsietil svoj 14. gól v sezóne a zvýšil na 3:0 pre Devils. Hostia viedli v 26. minúte už 5:1 a hoci sa Coloradu tromi rýchlymi gólmi podarilo znížiť na 4:5, cenné víťazstvo si už nenechali ujsť. Pri záverečných dvoch presných zásahoch „diablov“ asistoval Tatar.

Erik Černák Čítajte viac Líder Boston má už 99 bodov, Černák sa vrátil do zostavy Tampy

Domáci útočník Dawson Mercer mal v zápase bilanciu 1+3, bodoval v siedmom stretnutí za sebou a vždy sa dokázal aj presadiť. Chýba mu už len jeden gól na klubový rekord Paula Gardnera, ktorý skóroval v ôsmich zápasoch v sezóne 1977–78.

„Je to dobrý pocit. V každom stretnutí chcem prispieť v ofenzíve, ale zároveň byť zodpovedným hráčom aj vzadu. Chceme v tom pokračovať,“ povedal Mercer. Nadviazal na neho aj Tatar, ktorý si pre zápasom uvedomoval, aký je súper kvalitný v prvej tretine:

K'Andre Miller Čítajte viac Nechutnosť od hviezdy z NHL. Opľula súpera do tváre, išla pod sprchy

„Avalanche sú skvelí v ofenzíve. Rozprávali sme sa o tom ako ich ubrániť, pretože v predchádzajúcich zápasoch vždy skórovali v prvých troch minútach. Naším hlavným cieľom je hrať zodpovedne. Keď sa presadíte a pomôžete tímu, je to bonus.“ Devils dosiahli v 60. zápase už svoje 40. víťazstvo.

Fehérváry v 8. minúte po prihrávke Nicklasa Bäckströma strelou zápästím otvoril skóre duelu v Anaheime. Pre slovenskáho zadáka to bol piaty gôl v tomto ročníku profiligy. Fehérváry odohral 19:15 min a do štatistík mu pribudla pluska. Zápas však nedohral pre zranenie v dolnej časti tela. O zisku dvoch bodov pre Capitals rozhodol v 62. minúte Tom Wilson.

Zostrih zo zápasu Anaheim vs. Washington.

Connor McDavid sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou na triumfe Edmontonu nad Torontom 5:2. „Niekedy to jednoducho padne. Mal som pocit, že som predtým hral dobrý hokej, ale nevedel som sa presadiť. Stačí, že sa Vám odrazí puk a dokážete skórovať,“ uviedol McDavid, ktorý je piatym hráčom v histórii profiligy s viacerými gólmi aspoň v piatich zápasoch za sebou.

Premiéru v drese Edmontonu zažil Mattias Ekholm a pripísal si asistenciu. Hosťujúci Morgan Rielly sa stal šiestym obrancom v histórii klubu, ktorý odohral 700 zápasov. Premiéru v drese Toronta absolvovali obranca Jake McCabe a útočník Sam Lafferty, ktorí prišli zo Chicaga.

Zostrih zo zápasu Toronto vs. Edmonton.

New York Rangers v bránke bez Jaroslava Haláka zvíťazili na ľade Philadelphie Flyers 3:2 po predĺžení. O triumfe hostí rozhodol Vladimir Tarasenko. Pred Halákom dostal prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 25 striel.

„Mám pocit, že čím viac som so spoluhráčmi a spoznávame sa, tým si rozumieme lepšie na ľade,“ skonštatoval Tarasenko. Bol to pre neho prvý víťazný gól v predĺžení v tejto sezóne. Tridsaťjedenročný ruský útočník odohral po príchode zo St. Louis Blues desať duelov a pripísal si 7 bodov (4+3).

Zostrih zo zápasu Philadelphia vs. NY Rangers.

NHL – sumáre:
Colorado Avalanche – New Jersey Devils 5:7 (1:3, 3:3, 1:1)
Góly: 20. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 28. Rantanen (Manson, Newhook), 29. MacKinnon (Byram), 30. Compher, 42. Ničuškin (Lehkonen, Girard) – 2. Palát (Bratt), 8. Bastian (McLeod, Severson), 12. TATAR (Hischier, Mercer), 24. Hamilton (McLeod, Wood), 26. Wood (Haula, Mercer), 37. Mercer (Graves, TATAR), 59. Hischier (TATAR, Mercer). Brankári: Annunen – Vaněček (42. Schmid), strely na bránku: 31:29.

Philadelphia Flyers – New York Rangers 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 16. Tippett, 32. Laughton (Hayes) – 3. Zibanejad (Tarasenko, Panarin), 51. Kreider (Tarasenko, Trocheck), 63. Tarasenko (Chytil, Schneider). Brankári: Hart – Šestorkin, strely na bránku: 28:25.

Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Góly: 4. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 14. McDavid (Kostin, Hyman), 19. Hyman (Ekholm, McDavid), 29. Yamamoto (Ceci, Nurse), 38. Kostin (McLeod, Foegele) – 13. Kämpf (Marner), 42. Marner (Rielly, Matthews). Brankári: Skinner – Samsonov, strely na bránku: 32:28.

Dallas Stars – Arizona Coyotes 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 19. Hintz (Robertson), 22. Seguin (Dadonov, Johnston), 45. Heiskanen (Miller, Seguin), 57. Seguin (Faksa) – 11. Hayton (Välimäki, Moser), 14. Keller (Välimäki, Schmaltz). Brankári: Oettinger – Ingram, strely na bránku: 40:21.

Anaheim Ducks – Washington Capitals 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 14. Terry (Zegras, Fowler), 45. Zegras (McTavish, Shattenkirk) – 9. FEHÉRVÁRY (Bäckström, McIlrath), 41. Wilson (van Riemsdyk), 62. Wilson (Oshie, Alexejev). Brankári: Gibson – Kuemper, strely na bránku: 23:39.

Vegas Golden Knights – Carolina Hurricanes 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 26. Eichel (Carrier, Theodore), 39. Eichel (Barbašev, Kessel), 57. Smith (Amadio, Karlsson) – 34. Nečas (Teräväinen), 53. Staal (Burns, Slavin). Brankári: Hill – Andersen, strely na bránku: 20:26.

Slováci v akcii:
Martin Fehérváry (Washington) 19:13 1 0 1 –1 2 2
Tomáš Tatar (New Jersey) 17:25 1 2 3 +3 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/