Líder Boston má už 99 bodov, Černák sa vrátil do zostavy Tampy

Slovenský hokejový obranca Erik Černák sa v nočnom stretnutí NHL vrátil do zostavy Tampy Bay po tom, ako si odpykal dvojzápasový trest.

01.03.2023 06:37
Erik Černák Foto:
Erik Černák v drese Tampy Bay.

V domácom dueli proti Floride odohral vyše 17 minút, počas ktorých sa nezapísal do kanadského bodovania a jeho tím prehral 1:4.

Hlavnou postavu noci bol Anže Kopitar, kapitán Los Angeles zariadil štyrmi gólmi triumf Kings nad ľade Winnipegu 6:5 po samostatných nájazdoch.

Černák nastúpil v tretej obrannej dvojici s Ianom Coleom a prezentoval sa tromi strelami, dvomi hitmi a dvomi zblokovanými strelami. V predošlých dvoch zápasoch si odpykal dištanc za úder lakťom do tváre kapitána Buffala Kylea Okposa.

Ottawa druhýkrát v priebehu dvoch dní na domácom ľade presvedčivo zdolala Detroit. Po pondelňajšom víťazstve 6:2 v utorok triumfovala 6:1. Zvíťazila v treťom zápase za sebou, Detroit naopak v troch dueloch za sebou nebodoval. Po 60 zápasoch majú oba tímy po 64 bodov.

Senators strelili v priebehu dvoch dní 12 gólov, čím dosiahli druhý najlepší výkon v klubovej histórii. Viac gólov v dvoch dňoch za sebou strelili iba v roku 2005 – 14 do bránky Buffala a Tampy Bay.

„Toto sú zápasy, na ktoré sme sa veľmi tešili a sme rozhodne hrdí na to, aké úsilie sme do nich vložili,“ povedal kapitán „senátorov“ Brady Tkachuk.

O úplne odlišných pocitoch hovoril Dylan Larkin z Detroitu: „Cítime sa hrozne. Odchádzame so stiahnutým chvostom. Je to zlý pocit. V oboch zápasoch sme sa vôbec neukázali tak, ako sme chceli.“

Hráči Buffala po troch víťazstvách nestačili na domácom ľade na najslabší tím súťaže Columbus, ktorému podľahli 3:5. V drese hostí zažiaril útočník Eric Robinson, ktorý strelil prvý hetrik v profiligovej kariére.

Minnesoty hrala v treťom zápase v rade nerozhodne v riadnom hracom čase, napokon však na domácom ľade zdolala New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch.

Connor McDavid Čítajte viac McDavid ako prvý pokoril hranicu 50 gólov. Je najlepší na svete, chváli ho spoluhráč

Nashville doma podľahol Pittsburghu 1:3 a nenadviazal na tri predošlé víťazstvá. Pre „tučniakov“ to bolo tretie víťazstvo za sebou.

V súboji tímov, ktoré sa v nedávnom období prezentovali prehrami, zvíťazil Seattle na ľade St. Louis 5:3. Pre Kraken to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách. Blues prehrali uplynulých šesť zápasov.

Prvou hviezdou nočného programu bol útočník Los Angeles Kings Anže Kopitar. K víťazstvu na ľade Winnipegu 6:5 po samostatných nájazdoch prispel štyrmi gólmi.

Dosiahol šiesty hetrik v profiligovej kariére, skompletizoval ho už v prvej polovici úvodnej tretiny. Winnipeg prehral vo štvrtom zápase v sérii.

dadonov útok Čítajte viac Konkurencia pre Slafkovského. Montreal a Dallas si vymenili Rusov

V súboji tímov zo spodnej časti tabuľky Západnej konferencie si Arizona poradila s Chicagom 4:1. Hostia nastúpili už bez hviezdneho útočníka Patricka Kanea, ktorého Blackhawks vymenili do New Yorku Rangers.

Boston potvrdil pozíciu suveréna súťaže a po ôsmom víťazstve v rade má na konte už 99 bodov. Na čele ligy aj Východnej konferencie má pred druhou Carolinou 13-bodový náskok.

Bruins na ľade Calgary zvíťazili 4:3 po predĺžení. O triumfe rozhodol v 65. minúte obranca Charlie McAvoy.

NHL
Ottawa – Detroit 6:1, Tampa Bay – Florida 1:4, Buffalo – Columbus 3:5, Minnesota – New York Islanders 2:1 pp a sn, Nashville – Pittsburgh 1:3, St. Louis – Seattle 3:5, Winnipeg – Los Angeles 5:6 pp a sn, Arizona – Chicago 4:1, Calgary – Boston 3:4 pp, San Jose – Montreal 1:3

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Tampa Bay #Erik Černák