Montreal bez Slafkovského vyhráva, potiahol ho Ylönen

Hokejisti Colorada zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Winnipegu 5:1. Skóre otvoril už po 19 sekundách hviezdny Nathan MacKinnon a v úvodnom dejstve pridal aj asistenciu.

25.02.2023 07:13
Caufield gólová radosť Foto:
Gólová radosť hokejistov Montrealu Canadiens.

Jeho tím premenil štyri z prvých piatich striel a v tabuľke Západnej konferencie figuruje po triumfe na ôsmom mieste.

Okrem Kanaďana zaznamenali gól a asistenciu aj Mikko Rantanen a J.T. Compher. Avalanche tak vyhrala päť z predchádzajúcich šiestich zápasov a zároveň štyri za sebou na ľade súpera. Vo Winnipegu vyhnali po piatom góle z bránky Connora Hellebuycka, ktorého nahradil na začiatku tretej tretiny David Rittich.

Svojím výkonom sa naopak v drese Buffala blysol brankár Craig Anderson a prispel k víťazstvu svojho tímu na ľade Floridy 3:1. V stretnutí proti svojmu niekdajšiemu klubu predviedol veterán 53 zákrokov a Sabres tak triumfovali napriek nižšej streleckej aktivite (35). Dvoma gólmi k tomu prispel aj Jeff Skinner.

O triumfe Los Angeles na ľade New Yorku Islanders (3:2) rozhodli v priebehu šiestich minút druhej tretiny úspešní strelci Phillip Danault, Arthur Kaliyev a Gabriel Vilardi. Víťazstvo si tak pripísal aj brankár Jonathan Quick, pre ktorého to bol 370. triumf v kariére. Spomedzi amerických brankárov vyhrali viac zápasov len John Vanbiesbrouck (374) a Ryan Miller (391).

V bránke Caroliny sa blysol Antti Raanta – Fín zablokoval 32 striel, zaznamenal tretí shutout v sezóne a prispel k víťazstvu Hurricanes nad Ottawou 4:0. Spomedzi jeho spoluhráčov skórovali Brent Burns, Seth Jarvis, Martin Nečas a Brady Skje, pričom domáci vyhrali piaty zápas v rade.

Hrdinom duelu v Toronte bol domáci William Nylander, ktorý rozhodol po 65 sekundách predĺženia o triumfe svojho tímu nad Minnesotou 2:1. V riadnom hracom čase navyše asistoval pri presnom zásahu Davida Kampfa v tomto ročníku má tak na konte už 70 bodov.

Aj vo Philadelphii sa tešili z víťazstva hostia, Montreal zdolal Flyers 5:2. Dva body (1+1) si pripísal Jesse Ylonen. Domáci tak prehrali siedme z predchádzajúcich desiatich stretnutí.

NHL

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Appleton (Schmidt, Wheeler) – 1. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 5. Rantanen (Rodrigues), 8. Compher (Rantanen, MacKinnon), 11. Byram (Cogliano, Newhook), 31. Nieto (Compher, Toews). Brankári: Hellebuyck (41. Rittich) – Georgijev, strely na bránku: 27:36.

New York Islanders – Los Angeles Kings 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 37. Dobson (Nelson, Lee), 56. Pelech (Pulock, Martin) – 27. Danault, 29. Kaliyev (Kupari, Anderson-Dolan), 33. Vilardi (Iafallo, Edler). Brankári: Sorokin – Quick, strely na bránku: 18:28.

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Burns, 7. Jarvis (Aho, Svečnikov), 53. Nečas (Svečnikov), 57. Skjei (Aho). Brankári: Raanta – Talbot, strely na bránku: 30:32.

Florida Panthers – Buffalo Sabres 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Verhaeghe (Duclair, Luostarinen) – 24. Skinner (Thompson, Jokiharju), 29. Tuch (Power, Ta. Thompson), 51. Skinner (Thompson). Brankári: Bobrovskij – Anderson, strely na bránku: 54:35.

Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Góly: 41. Tippett (Frost), 59. Provorov (DeAngelo, Frost) – 18. Savard (Hoffman, Ylönen), 20. Tierney (Pezzetta, Kovacevic), 28. Suzuki (Matheson, Hoffman), 47. Ylönen (Barron, Drouin), 53. Anderson (Harvey-Pinard). Brankári: Hart – Allen, strely na bránku: 26:31.

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 17. Kämpf (Nylander, Giordano), 62. Nylander – 13. Duhaime (Gaudreau). Brankári: Samsonov – Gustavsson, strely na bránku: 24:25