Tatar strelil dva góly za tri a pol minúty, Halák vychytal ďalší triumf, no zatienil ho Panarin

Slovenský hokejový útočník zaznamenal dva góly New Jersey pri prehre 2:3 po nájazdoch s Minnesotou.

12.02.2023 06:31 , aktualizované: 08:27
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar počas zápasu s Minnesotou.

V zápase NHL skóroval dvakrát prvýkrát od 12. apríla 2021, keď sa mu to podarilo ešte v drese Montrealu. Oba presné zásahy zaznamenal krátko po sebe v 2. tretine, a to v časoch 22:45 a 26:04.

Slovák mohol dať gól aj v nájazdoch, no neuspel.

Tatar odohral na ľade Minnesoty 13 minút a 44 sekúnd. Na svoje dva góly potreboval tri strely na bránku.

„Bod je pre nás veľký. V kľúčových zápasoch sezóny a v dôležitých momentoch, ako bol tento, je každý bod cenný a my to vieme. Škoda, že sme nezískali dva, ale berieme to. Chceme sa poučiť z toho, čo sme urobili zle a byť v ďalšom zápase lepší,“ uviedol Tatar.

Obranca Devils Dougie Hamilton mal asistenciu pri prvom góle Tatara a v tejto sezóne ich má na konte už 37, čím vyrovnal svoje kariérne maximum v NHL, ktoré dosiahol s Calgary Flames v sezóne 2016–2017. Brankár domácich Filip Gustavsson mal 27 úspešných zákrokov.

Jaroslav Halák vychytal triumf New Yorku Rangers nad Carolinou 6:2, V drese víťazného tímu zažiaril ruský útočník Artemij Panarin, autor štyroch gólov a asistencie.

Halák vychytal siedme víťazstvo za sebou, predviedol 27 úspešných zákrokov.

Halák od 17. decembra 2022 chytal od začiatku v siedmich dueloch a vo všetkých sa radoval z víťazstva.

„Bol skvelý. Urobil niekoľko veľkých zákrokov v kľúčových momentoch, obrane pomohol zastavovať puky za bránkou a posúvať ho. To je pre nás veľká pomoc. Bol fakt skvelý,“ citoval portál nhl.com kapitána Rangers Jacoba Troubu.

Halákov spoluhráč Panarin dal štyri góly v zápase po prvý raz v kariére. Okrem neho skórovali Kaapo Kakko a Mika Zibanejad.

Jaroslav Halák Čítajte viac V strehu je aj na lavičke. Brankár Halák predviedol zákrok večera

Švédsky útočník dal gól počas presilovej hry a v početnej výhode sa v tejto sezóne presadil už po šestnásty raz. Viac gólov v presilovke má na konte iba Leon Draisaitl (17). NY Rangers triumfovali po piaty raz za sebou.

Washington zvíťazil v Bostone 2:1 a najlepšiemu tímu NHL uštedril jeho štvrtú prehru z uplynulých piatich stretnutí. Brankár hostí Darcy Kuemper mal 27 zákrokov, góly Capitals strelili Nicklas Bäckström a Garnet Hathaway.

Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 21 minút a 43 sekúnd, najviac od 29. novembra. Zaznamenal aj jednu strelu, jednu zblokovanú strelu a štyri bodyčeky. V závere duelu sedel na trestnej lavici, ale Bruins jeho faul nepotrestali.

Brankár Pheonix Copley z LA Kings predviedol 25 úspešných zákrokov v zápase proti Pittsburghu a dosiahol prvý shutout od 22. decembra 2018, keď ešte chytal za Washington Capitals. Jeho spoluhráč Kempe je prvým hráčom Kings, ktorý strelil štyri góly od 5. apríla 2018, kedy sa to podarilo Dustinovi Brownovi v zápase proti Minnesote Wild.

Collage Maker-06-Feb-2023-07.51-AM Čítajte viac Útok Hašeka neostal bez odozvy: Šéf NHL Bettman Čecha schladil

Práve Brown bol pred zápasom hlavným aktérom slávnosti, pri ktorej bývalému útočníkovi vyvesili dres s číslom 23 pod strechu štadióna. Brown odohral za Kings 18 sezón, na konci minulej sezóny ukončil kariéru. Drží klubový rekord v počte odohraných zápasov (1296).

V roku 2007 ho vo veku 23 rokov vymenovali za najmladšieho a prvého kapitána amerického pôvodu v histórii klubu. Céčko na drese nosil osem sezón, vrátane rokov 2012 a 2014, keď klub získal dva Stanleyho poháre.

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili na ľade Dallasu 3:1. Hrdinom duelu bol útočník hostí Anthony Cirelli, ktorý dal prvé dva góly Lightning a asistoval aj pri treťom zásahu do prázdnej bránky z hokejky Brandona Hagela.

Černák odohral za „blesky“ 17:36 min., vyslal jednu strelu na bránku, rozdal dva hity a pripísal si plusový bod.

Marián Studenič odohral po návrate z farmy za Dallas 8:17 min. Vedenie klubu ho iba deň predtým poslalo do rezervného tímu, čo sa však podľa zámorských médií udialo iba „na papieri“. V skutočnosti si ho Dallas stále ponechal v prvom mužstve. Tento krok urobil klub len preto, aby ušetril nejaký priestor pod platovým stropom.

Hráči Calgary sa po dvoch prehrách dočkali plného bodového zisku, na ľade Buffala zvíťazili jednoznačne 7:2. Flames prehrávali po prvej tretine 0:2, no v druhej dokázali štyrmi gólmi v priebehu piatich minút skóre otočiť.

Tyler Toffoli sa pod výhru podpísal dvoma gólmi a asistenciou, jeho spoluhráč z útoku Dillon Dube mal bilanciu 1+3. Slovenský útočník Adam Ružička sa nezmestil do zostavy „plameňov“. Sabres utrpeli tretiu prehru za sebou.

Montreal zdolal New York Islanders 4:3 po predĺžení a prestrihol šnúru štyroch prehier. Víťazný gól Canadiens strelil 20 sekúnd pred koncom extra času obranca Mike Matheson.

Mike Hoffman prispel k triumfu tromi asistenciami. Bo Horvatovi sa strelecky darí po výmene z Vancouveru na Long Island, strelil už tretí gól vo štvrtom zápase v drese „ostrovanov“.

Edmonton uspel v dueli dvoch kanadských tímov na ľade Ottawy 6:3. Connor McDavid sa blysol jedným presným zásahom a dvoma asistenciami, ktorými si upevnil pozíciu lídra ligovej produktivity.

V ďalšom dueli si Detroit poradil s Vancouverom 5:2. Kapitán Dylan Larkin sa na víťazstve domácich Red Wings podieľal dvoma gólmi a asistenciou, dvakrát skóroval aj nováčik Jonatan Berggren.

NHL-výsledky:

Detroit – Vancouver 5:2, Philadelphia – Nashville 1:2 pp, Montreal – New York Islanders 4:3 pp, Ottawa – Edmonton 3:6, Buffalo – Calgary 2:7, Dallas – Tampa Bay 1:3, Boston – Washington 1:2, Florida – Colorado 3:5, Carolina – NY Rangers 2:6, Minnesota – New Jersey 3:2 pp a sn, Toronto – Columbus 3:4, St. Louis – Arizona 6:5 pp, Winnipeg – Chicago 4:1, Los Angeles – Pittsburgh 6:0

Duel hokejových legiend Česka a Slovenska v Prahe Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
 Fanúšikovia pred O2 arénou čakajú na autogramy...
Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Jaroslav Halák