Halák má skvelú fazónu, jeho víťazná séria pokračuje

Hokejisti New Yorku Rangers v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Calgary 5:4 po predĺžení.

07.02.2023 06:44
Halák Rangers Foto:
Jaroslav Halák (41) v drese NY Rangers.

Halák vychytal šieste víťazstvo za sebou, predviedol 28 úspešných zákrokov.

Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom utrpela na ľade Floridy vysokú prehru 1:7, v drese Panthers zažiaril päťbodový Matt Tkachuk (2+3). Tréner „panterov“ Paul Maurice oslávil jubilejné 800. víťazstvo v profilige.

Po prestávke vyplnenej All Star exhibíciou pokračovala NHL šiestimi zápasmi. Predstavili sa v nich štyria Slováci, no nebodoval ani jeden. Halák potvrdil zlepšenú formu, od 17. decembra 2022 chytal od začiatku v šiestich dueloch a vo všetkých sa radoval z víťazstva.

O triumfe Rangers rozhodol v druhej minúte predĺženia Alexis Lafreniere. Skóroval z dorážky strely Miku Zibanejada, ktorý si okrem asistencie pripísal aj dva góly.

Dvakrát skóroval aj ďalší útočník „jazdcov“ Filip Chytil. Slovák Adam Ružička odohral vo štvrtom útoku Calgary 09:45 min., zaznamenal jeden hit a vyhral dve z ôsmich vhadzovaní.

Vo floridskom derby jasne triumfovali Panthers. Exceloval druhý útok „panterov“, ktorý viedol najužitočnejší hráč All Star exhibície Tkachuk s piatimi bodmi. Carter Verhaeghe strelil dva góly a dvakrát asistoval, Sam Bennett mal bilanciu 1+2.

Černák odohral za Lightning 13:56 min., inkasoval štyri trestné minúty, zapísal si jeden bodyček, zblokoval jednu strelu súpera a duel dokončil so štyrmi mínuskami.

Collage Maker-06-Feb-2023-07.51-AM Čítajte viac Útok Hašeka neostal bez odozvy: Šéf NHL Bettman Čecha schladil

New Jersey s Tomášom Tatarom si poradilo doma s Vancouverom 5:4 po predĺžení, slovenský útočník odohral 14:14 minút.

Devils neudržali trojgólové vedenie, no napokon sa tešili z dvojbodového zisku, o ktorom rozhodol 42 sekúnd pred koncom predĺženia v presilovke švédsky krídelník Jesper Bratt. Jack Hughes (2+1) a Ondřej Palát (2+0) prispeli k výhre zhodne dvomi gólmi, Dougie Hamilton nazbieral tri asistencie.

Bo Horvat zažil po výmene z Vancouveru víťazný debut v drese New Yorku Islanders, „ostrovania“ uspeli vo Philadelphii 2:1.

NHL:

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Góly: 9. Verhaeghe (Tkachuk), 22. Bennett (Tkachuk, Ekblad), 29. Tkachuk (Verhaeghe, Bennett), 38. Luostarinen (Montour, Verhaeghe), 43. E. Staal, 46. Verhaeghe (Tkachuk), 55. Tkachuk (Bennett, Ekblad) – 24. Kučerov (Sergačov, Point). Brankári: Bobrovskij – Vasilevskij, strely na bránku: 49:33.

Philadelphia Flyers – New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 31. Deslauriers (DeAngelo, Seeler) – 18. Palmieri (Bailey, Aho), 29. Barzal (Dobson, Nelson). Brankári: Hart – Varlamov, strely na bránku: 26:30.

New Jersey Devils – Vancouver Canucks 5:4 pp (1:1, 3:2, 0:1 – 1:0)
Góly: 18. J. Hughes (Zetterlund, Hamilton), 30. Palát (Hamilton, Siegenthaler), 30. Palát, 31. J. Hughes (Zetterlund, Severson), 65. Bratt (J. Hughes, Hamilton) – 4. Kuzmenko (Schenn, Pettersson), 36. Schenn (Ekman-Larsson, Garland), 40. Lazar (Stillman, Garland), 47. Di Giuseppe (Miller, Ekman-Larsson). Brankári: Vaněček – Delia, strely na bránku: 34:30.

New York Rangers – Calgary Flames 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 6. Chytil (Kakko, Fox), 23. Chytil, 40. Zibanejad (Kreider, Panarin), 53. Zibanejad (Panarin, Vesey), 62. Lafreniere (Zibanejad) – 11. Coleman (Mangiapane), 37. Toffoli (Andersson, Lindholm), 47. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 49. Stone (Backlund, Coleman). Brankári: HALÁK – Markström, strely na bránku: 33:32.

Dallas Stars – Anaheim Ducks 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. Lundkvist (Faksa, Marchment), 28. Hintz (Gurianov, Robertson), rozh. nájazd Seguin – 52. Silfverberg (Shattenkirk, Vatrano), 53. Henrique (Zegras). Brankári: Oettinger – Gibson, strely na bránku: 41:34.

Arizona Coyotes – Minnesota Wild 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 30. Chychrun (Hayton, Keller), 50. Chychrun (Maccelli, Välimäki), 54. McBain (Fischer, Nemeth) – 24. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 42. Brodin (Eriksson Ek, Hartman). Brankári: Vejmelka – Fleury, strely na bránku: 36:35.

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Jaroslav Halák #NY Rangers