Halák zažiaril v drese Rangers. Stal sa prvou hviezdou zápasu

V nočnom zápase NHL doviedol slovenský brankár Jaroslav Halák New York Rangers k víťazstvu nad Vegas Golden Knights 4:1. Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení.

28.01.2023 06:46 , aktualizované: 10:25
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák predviedol v stretnutí 33 zákrokov.

Odchovanec ružinovského hokeja predviedol 33 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu. Halák zaznamenal piaty víťazný duel v bránke Rangers za sebou.

Víťazná séria Haláka začala ešte pred Vianocami, 18. decembra vychytal víťazstvo 6:3 nad Philadelphiou Flyers. Už v novom roku potom pridal úspešné zápasy proti Floride, Montrealu, Columbusu a teraz aj Vegas Golden Knights.

Zostrih zo zápasu NY Rangers vs. Vegas Golden Knights.

Halák inkasoval iba v 25. minúte, keď ho za stavu 2:0 prekonal Phil Kessel. Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na priebežných 2:1.

Tomáš Tatar nastúpil v tretej formácii Devils a na ľade prvýkrát v sezóne menej ako 10 minút. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jednu strelu. Do kanadského bodovania sa nezapísal v šiestom stretnutí za sebou.

Zostrih zo zápasu Dallas vs. New Jersey.

Nebodoval ani Adam Ružička, ktorý sa po troch zápasoch vrátil do zostavy Calgary. Vo štvrtej formácii odohral takmer 7:39 min a prezentoval sa 25-percentnou úspešnosťou na buly. Jeho tím zvíťazil na ľade Seattlu 5:2.

Hráči Caroliny zvíťazili po dramatickom závere nad San Jose 5:4 po predĺžení. V čase 58:08 Mario Ferraro gólom do prázdnej bránky upravil na priebežných 4:2 pre hostí, no Sebastian Aho a Martin Nečas vyrovnali skóre.

270123EYFO Friuli hokej dievcata-finale SVK-CZE2 GAL 3 Čítajte viac Lopušanová strelecky mlčala. Mladé Slovenky majú striebro, Češky zlato

Nečas následne v predĺžení dokonal obrat domácich a v druhom zápase po sebe strelil víťazný gól v predĺžení. Nečas sa stal iba piatym hráčom v histórii NHL, ktorý strelil vyrovnávajúci gól v poslednej minúte riadneho hracieho času a následne skóroval už v prvej minúte predĺženia.

New York Islanders zastavili sériu prehier na čísle šesť. Na domácom ľade zdolali Detroit 2:0. Hokejistom Floridy nepomohlo v domácom zápase s Los Angeles ani 48 striel a „kráľom“ podľahli 3:4.

Hráči Toronta bez najproduktívnej­šieho hráča tímu Austona Matthewsa podľahli doma Ottawe 2:6. Najslabší tím súťaže Columbus zaznamenal 34. prehru v sezóne, keď na ľade Vancouveru podľahol 2:5.

NHL – sumáre:
Carolina Hurricanes – San Jose Sharks 5:4 po predĺžení (1:1, 0:0, 3:3 – 1:0)
Góly: 18. De Haan (Coghlan, Kotkaniemi), 41. Aho (Noesen), 59. Aho (Teräväinen, Chatfield), 60. Nečas (A. Svečnikov, Aho), 61. Nečas (A. Svečnikov) – 16. Lindblom (J. Svečnikov, Lorentz), 47. Bonino (Eyssimont), 52. Eyssimont (Sturm, Ferraro), 59. Ferraro (Eyssimont). Brankári: Raanta – Reimer, strely na bránku: 36:30

Florida Panthers – Los Angeles Kings 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly: 34. Lomberg (Cousins, E. Staal), 37. Montour (Tkachuk, Verhaege), 60. Verhaege (Tkachuk, Barkov) – 14. Kopitar (Byfield, Kempe), 18. Kempe (Lizotte), 30. Arvidsson (Anderson, Danault), 59. Roy. Brankári: Lyon – Copley, strely na bránku: 48:33

New York Islanders – Detroit Red Wings 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Lee (Palmieri, Nelson), 45. Nelson (Palmieri, Pulock). Brankári: Sorokin – Hellberg, strely na bránku: 29:23

New York Rangers – Vegas Golden Knights 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 17. Kreider (Trocheck), 20. Trocheck (Goodrow, Lindgren), 55. Chytil (Schneider, Harpur), 59. Vesey (Schneider) – 25. Kessel (Carrier, Karlsson). Brankári: HALÁK – Hill, strely na bránku: 40:34

Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Góly: 8. Anderson (Kerfoot, Holl), 23. Nylander (Tavares, Marner) – 2. Chabot (Stützle, Brännström), 21. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 30. Brassard (Giroux, Sanderson), 37. Batherson (Pinto), 44. Tkachuk, 55. Giroux. Brankári: Murray – Forsberg, strely na bránku: 33:34

Dallas Stars – New Jersey Devils 2:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 11. Dellandrea (Benn, Johnston), 17. Hintz (Heiskanen, Pavelski) – 22. Hughes (Hamilton), 34. Wood (Bastian, Severson), 61. Hughes (Bratt). Brankári: Oettinger – Vaněček, strely na bránku: 35:29

Seattle Kraken – Calgary Flames 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Góly: 6. Hayden (Borgen, Sprong), 51. Tolvanen (Bjorkstrand, Larsson) – 8. Lindholm (Toffoli, Dube), 14. Toffoli (Coleman, Lindholm), 20. Zadorov (Lindholm, Weegar), 52. Hanifin (Backlund, Coleman), 59. Coleman (Mangiapane). Brankári: Jones – Vladař, strely na bránku: 31:38

Vancouver Canucks – Columbus Blue Jackets 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 2. Pettersson (Horvat), 14. Hughes (Miller, Horvat), 20. Michejev (Boeser, Horvat), 49. Joshua (Horvat, Boeser), 53. Pettersson (Miller, Hughes) – 3. Marčenko (Boqvist, Laine), 57. Marčenko (Jenner, Gaudreau). Brankári: Delia – Korpisalo, strely na bránku: 34:25

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 09:27 0 0 0 –1 1 0
Adam Ružička (Calgary) 07:39 0 0 0 0 0 0
Jaroslav Halák (New York Rangers) 59:25 33/34 97,1 %

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

Aj otec so synom. Topstrelci hokejovej histórie Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
1. Jaromír Jágr (ČR) - 1098 gólov. Hráčska...

Viac na túto tému: #NHL #New York Rangers #Jaroslav Halák