Stačilo mu iba 86 sekúnd a parádnym spôsobom otvoril skóre stretnutia.

23.01.2023 06:29 , aktualizované: 08:59
Pavol Regenda Foto:
Pavol Regenda v drese Anaheimu Ducks.

Slovenský hokejista Pavol Regenda skóroval v nočnom súboji AHL medzi jeho San Diego Gulls a Coachella Valley Firebirds (2:4).

Bronzový olympijský medailista zo ZOH 2022 v Pekingu si v druhej minúte stretnutia pripísal deviaty gól v ročníku.

Od mantinelu si to namieril priamo smer bránka a jeho bekhendový blafák zastavila až sieť na domácim gólmanom.

Coachella Valley – farma nováčika NHL Seattle Kraken – však nakoniec potvrdila pozíciu najlepšieho tímu Pacifickej divízie a duel otočila.

San Diego (farma Anaheimu) zostáva beznádejne posledné. Zo 40 stretnutí vyhralo iba desať. O čosi lepšie sa darí Ontariu Reign. Rezerva Los Angeles Kings je v divízii momentálne piata.

Dobrou správou pre tamojších i slovenských fanúšikov je, že sa strelecky prebúdza Martin Chromiak. V dvadsiatich stretnutiach si pripísal sedem presných zásahov a rovnaký počet asistencií.

Svoje gólové konto si skvele rozšíril cez víkend, kedy hetrikom zariadil Ontariu aspoň bod po prehre 4:5 po predĺžení práve s Coachella Valley.

Z výhry sa netešil ani Marián Studenič, ktorý zaznamenal jednu asistenciu pri prehre Texasu Stars na ľade Manitoba Moose 3:4 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný útočník nazbieral v 37 zápasoch 27 bodov (13+14).

V OHL sa bodovo presadili Filip Mešár, ktorý pomohol asistenciou k triumfu Kitchener Rangers na ľade London Knights 5:2 a pripísal si 25. bod v sezóne, a Servác Petrovský.

Ten zaznamenal tiež gólovú prihrávku a v 37 dueloch má na konte 38 bodov (18+20). Jeho tím Owen Sound Attack zdolal Ottawu 67s 4:1.

V dnešnom nočnom štvorzápasovom programe NHL sa z výhry tešili aj hráči New Jersey Devils, ktorí v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zdolali Pittsburgh 2:1 po predĺžení.

Výsledky NHL:
New Jersey – Pittsburgh 2:1 pp, Boston – San José 4:0, Chicago – Los Angeles 1:2, Philadelphia – Winnipeg 3:5, Arizona – Vegas 4:1

Aj otec so synom. Topstrelci hokejovej histórie Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
1. Jaromír Jágr (ČR) - 1098 gólov. Hráčska...

Viac na túto tému: #Martin Chromiak #Pavol Regenda