Deviaty bod Černáka v NHL. Výnimočná noc pre útočníka Stamkosa

Slovenský hokejista Erik Černák prispel v noci na štvrtok asistenciou k víťazstvu Tampy Bay na ľade Vancouveru 5:2. Obranca bleskov zaznamenal svoj deviaty bod v sezóne. Hviezdou večera bol kapitán Tampy Steven Stamkos.

19.01.2023 07:01 , aktualizované: 10:28
Erik Černák Foto: ,
Erik Černák (vpravo) zaznamenal deviaty bod v tejto sezóne NHL.

Dvadsaťpäťročný Černák sa podieľal na góle Braydena Pointa v prvej tretine, ktorým „blesky“ zvýšili svoje vedenie na 3:0.

Na 4:0 potom zvýšil kapitán Steven Stamkos, pre ktorého to bol 500. gól v základnej časti NHL. Tridsaťdvaročný center je po Alexandrovi Ovečkinovi z Washingtonu a Sidney Crosbym z Pittsburghu tretím aktívnym hokejistom, ktorý strelil 500 gólov. V tomto dueli zaznamenal hetrik.

Zostrih zo zápasu Vancouver vs. Tampa Bay.

Tridsaťdvaročný center si pred zakončením prevzal prihrávku od Alexa Killorna a prekonal brankára Vancouveru Spencera Martina. Bol to jeho druhý gól v zápase, tým prvým otvoril skóre duelu. Hetrik zavŕšil minútu a pol pred koncom gólom do prázdnej bránky.

Stamkosa si Lightning vybrali na drafte v roku 2008 ako prvého v poradí. Celkovo odohral za tento klub všetkých 15 sezón svojej kariéry v NHL, nazbieral 1023 bodov (501 gólov a 522 asistencií) v 965 zápasoch základnej časti.

Slafkovský Čítajte viac Zlé správy z Montrealu. Slafkovský si nezahrá celé mesiace, príde aj o MS?

S klubom vyhral v rokoch 2020 a 2021 Stanleyho pohár a v rokoch 2010 a 2012 získal trofej Mauricea Richarda pre najlepšieho strelca ligy.

Colorado triumfovalo na ľade Calgary 4:1, po dva góly strelili Mikko Rantanen a Artturi Lehkonen. Nathan MacKinnon, J.T. Compher a Devon Toews mali po dve asistencie.

„Lavíny“ získali tretie víťazstvo za sebou. MacKinnon bodoval v šiestich zápasov sérii, počas ktorých má na konte štyri góly a deväť asistencií.

NHL-sumáre:
Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 8. DeBrincat (Batherson, Chabot), 10. Stützle (Tkachuk), 30. Batherson (Tkachuk, Chabot), 51. Pinto (Tkachuk, Giroux), 61. Tkachuk (Stützle, Chabot) – 7. Zucker (Pettersson, Malkin), 16. Malkin (Smith, Crosby), 24. Friedman (Pettersson, Crosby), 53. Rakell (Crosby, Malkin). Brankári: Talbot – DeSmith, strely na bránku: 40:19

New York Islanders – Boston Bruins 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 16. Parise (Aho, Pageau) – 28. McAvoy (Grzelcyk, Coyle), 31. Forbort (Krejčí, Zacha), 46. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 56. Frederic (Coyle, Smith). Brankári: Varlamov – Ullmark, strely na bránku: 26:24

Calgary Flames – Colorado Avalanche 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 43. Toffoli (Andersson, Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen (Compher, Toews). Brankári: Markström – Georgijev, strely na bránku: 35:30

San Jose Sharks – Dallas Stars 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Góly: 30. Lorentz (Gregor), 32. Bonino (Barabanov, Karlsson), 36. Meier (Karlsson, Hertl), 51. Karlsson (Bonino, Sturm), 60. Couture (Karlsson) – 7. Dellandrea (Heiskanen, Benn), 24. Robertson (Miller, Heiskanen), 27. Faksa (Olofsson, Lundkvist). Brankári: Reimer – Oettinger, strely na bránku: 28:36

Vancouver Canucks – Tampa Bay Lightning 2:5 (0:4, 0:0, 2:1)
Góly: 47. Kuzmenko (Hughes, Miller), 50. Hughes (Miller, Horvat) – 5. Stamkos (Killorn), 9. Kučerov (Hagel, Point), 14. Point (ČERNÁK, Colton), 15. Stamkos (Killorn), 59. Stamkos (Kučerov). Brankári: Martin (15. Delia) – Elliott, strely na bránku: 39:25

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 18:58 0 1 1 +1 1 2
Adam Ružička (Calgary) 9:07 0 0 0 0 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/