Triumf po 19 dňoch. Montreal ukončil temnú sériu, Slafkovský nie

Hokejisti Montrealu Canadiens v zostave aj s útočníkom Jurajom Slafkovským ukončili sedemzápasovú sériu prehier v NHL. V noci na nedeľu zdolali doma St. Louis 5:4. Slovenský útočník nebodoval v jedenástom zápase za sebou.

08.01.2023 07:01 , aktualizované: 10:03
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský nebodoval v NHL už v jedenástom zápase za sebou.

Zo Slovákov sa na ľade predstavil ešte útočník Tomáš Tatar pri víťazstve New Jersey nad New Yorkom Rangers 4:3 po predĺžení, no ani on sa do kanadského bodovania nezapísal.

Montreal sa naposledy tešil z víťazstva 20. decembra, keď zvíťazil na ľade Arizony Coyotes 3:2 po predĺžení. Posledný Slafkovského bod sa datuje ešte o päť dní skôr, asistenciu zaznamenal v polovici decembra pri prehre v Ottawe 2:3.

Slafkovský sa predstavil v druhom útoku s Christianom Dvorakom a Joshom Andersonom, odohral 11:58 min a pripísal si dva mínusové body. Osemnásťročný krídelník bol v 40. zápase v aktívnej zostave Canadiens a bude mu tak oficálne zapísaná prvá sezóna v profilige.

Zostrih zápasu Montreal vs. St. Louis.

Do tejto štatistiky sa počíta aj keď je hráč zdravý náhradník. V praxi to znamená, že sa neobmedzeným voľným hráčom stane o rok skôr. Prvý muž draftu 2022 odohral svoj 35. zápas, ale natiahol sériu bez bodu na 11 duelov. Naposledy zaznamenal asistenciu 14. decembra v Ottawe, celkovo má bilanciu 4+6.

Canadiens trikrát v zápase prehrávali, no v tretej tretine druhým gólom v zápase vyrovnal Joel Armia a víťazný gól strelil Anderson. Montreal ukončil svoju najdhlšiu sériu prehier v sezóne, brankár Jake Allen, ktorý s Blues získal v roku 2019 Stanley Cup, k tomu prispel 18 zákrokmi.

slafkovský Čítajte viac Slafkovský mohol radšej hrať s krajanmi. V Montreale spochybňujú rozhodnutie

“Je to skvelý pocit konečne zažiť víťazstvo. Veľmi sme to potrebovali,” povedal pre nhl.com tréner kanadského tímu Martin St. Louis. Montrealu patrí vo Východnej konferencii predposledné 15. miesto.

Hokejisti New Jersey zvíťazili nad New Yorkom Rangers 4:3 po predĺžení. Domáci „diabli“ v zostave s Tatarom otočili v „Bitke o rieku Hudson“ nepriaznivý stav z 1:3. Slovenský útočník odohral 17:05 min, pripísal si do štatistík plusový bod a jednu strelu. Za hostí sedel na striedačke slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl chrbát Igorovi Šesťorkinovi.

Zostrih zápasu New Jersey vs. NY Rangers.

Prvou hviezdou duelu bol americký útočník Devils Jack Hughes, ktorý zaznamenal dva góly, jednu asistenciu a desať striel na bránku. Domáci prehrávali v tretej tretine 1:3, ale Jesper Bratt s Hughesom vyrovnali a v predĺžení rozhodol v úniku dvoch proti jednému obranca Damon Severson.

Devils tak ukončili sériu ôsmich prehier na domácom ľade, na východe im patrí 4. miesto. “Som veľmi spokojný s našou bilanciou vonku, ale na domácom ľade je to bieda. Musíme sa zlepšiť. Dnes bola skvelá atmosféra, diváci nás dohnali k obratu,” povedal tréner “diablov” Lindy Ruff.

NHL – sumáre:
New Jersey Devils – New York Rangers 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)
Góly: 30. Hughes, 49. Bratt (Hischier, Hughes), 51. Hughes (Graves, Mercer), 63. Severson – 2. Vesey (Lafreniere, Trouba), 24. Gauthier (Fox, Goodrow), 34. Kreider (Miller, Zibanejad). Brankári: Vaněček – Šesťorkin, strely na bránku: 43:34.

Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes 4:3 pp a sn (0:0, 2:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Marčenko (Johnson, Bjork), 30. Marčenko (Johnson, Bemström), 46. Marčenko (Sillinger), rozh. náj. Johnson – 32. Pacioretty (Jarvis, Skjei), 38. Skjei (Šťastný), 39. Pacioretty (Svečnikov, Aho). Brankári: Korpisalo – Raanta, strely na bránku: 18:42.

Buffalo Sabres – Minnesota Wild 6:5 pp (1:0, 3:3, 1:2 – 1:0)
Góly: 13. Olofsson (Mittelstadt, Dahlin), 31. Thompson (Dahlin, Cozens), 33. Dahlin (Mittelstadt, Jost), 34. Cozens (Tuch), 58. Dahlin (Mittelstadt, Power), 65. Olofsson (Krebs, Dahlin) – 23. Duhaime (Hartman, Dumba), 27. Kaprizov (Addison, Steel), 39. Hartman (Gaudreau), 41. Foligno (Eriksson Ek, Greenway), 48. Eriksson Ek (Addison, Fleury). Brankári: Luukkonen – Fleury, strely na bránku: 37:44.

Montreal Canadiens – St. Louis Blues 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
Góly: 22. Armia (Evans, Dadonov), 37. Dach (Suzuki, Dvorak), 41. Caufield (Suzuki), 48. Armia (Evans, Dadonov), 52. Anderson (Drouin, Kovacevic) – 20. Saad (Schenn, Barbašov), 27. Toropčenko (Pitlick, Alexandrov), 43. Alexandrov (Rosén, Pitlick), 45. Bučnevič. Brankári: Allen – Binnington, strely na bránku: 27:22.

Ottawa Senators – Seattle Kraken 4:8 (1:3, 2:2, 1:3)
Góly: 11. Tkachuk (Stützle, Chabot), 27. Stützle, 29. Stützle (Chabot, Zub), 46. Stützle (Batherson) – 10. Bjorkstrand (Schultz), 13. McCann (Schwartz, Wennberg), 16. Schultz (Oleksiak, Sprong), 29. Sprong (Borgen), 35. Beniers (Eberle), 42. Dunn (Burakovsky, Larsson), 45. Eberle (Burakovsky, Beniers), 50. Burakovsky (Eberle, Dunn). Brankári: Forsberg (16. Talbot) – Jones, strely na bránku: 23:24.

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 21. Marner (Matthews, Rielly), 27. Tavares (Järnkrok, Giordano), 47. Holmberg (Rielly, Brodie), 59. Tavares (Marner, Holl) – 12. Walman (Määttä, Hronek). Brankári: Samsonov – Hellberg, strely na bránku: 29:23.

Edmonton Oilers – Colorado Avalanche 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 16. Hyman (McDavid, Draisaitl), 36. Hyman (Barrie, Draisaitl) – 44. MacKinnon (Makar, Rodrigues), 49. Hunt (Rodrigues, Girard), 63. Makar (MacKinnon, Georgijev). Brankári: Skinner – Georgijev, strely na bránku: 30:45.

Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 58. Marchessault (Roy, Kessel) – 18. Fiala (Lizotte, Vilardi), 30. Roy (Kupari, Kopitar), 37. Fiala (Durzi, Vilardi), 46. Arvidsson (Walker, Danault), 59. Fiala (Lizotte, Vilardi). Brankári: Thompson (41. Hill) – Copley, strely na bránku: 20:23.

San Jose Sharks – Boston Bruins 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 7. Couture (Barabanov, Vlasic), 35. Ferraro (Benning, Nieto) – 2. Marchand (McAvoy, Bergeron), 6. Smith (Foligno, Coyle), 37. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 49. Pastrňák (Bergeron, Marchand). Brankári: Reimer – Ullmark, strely na bránku: 29:29.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 17:05 0 0 0 +1 1 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 11:58 0 0 0 –2 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský