Duel Košičanov pre Černáka, Slafkovský bez bodu. Tatar s asistenciou

V zámorskej NHL na seba narazili dvaja odchovanci košického hokeja. Viac radosti mal obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay zvíťazila nad Montrealom Canadiens 4:1. V drese hostí Juraj Slafkovský nebodoval a na gól či asistenciu čaká už šesť zápasov.

29.12.2022 06:54 , aktualizované: 10:43
Canadiens Lightning Hockey Foto: ,
Juraj Slafkovský uniká s pukom pred kapitánom Tampy Bay Stevenom Stamkosom.

Devils prehrali ôsmy z uplynulých deviatich zápasov, keď ich jediný gól v stretnutí s Bruins zaznamenal Nico Hischier. Ten v 47. minúte vyrovnal na 1:1 po prihrávke Tatara. Tridsaťdvaročný Slovák odohral 16:33 min, počas ktorých vyslal jednu strelu na súperovu bránku, pripísal si jeden hit a mínusový bod. Útočník domácich dosiahol 20. bod v sezóne (9+11), odohral 35 duelov.

Víťazný presný zásah hostí dal však v 56. min Patrice Bergeron, v 59. min pridal poistku do prázdnej bránky Pavel Zacha. „Všetko je podľa mňa o procese a detailoch. To je naša identita. Musíme sa ďalej na to sústrediť a vďaka tomu dokážeme víťaziť,“ povedal kanadský útočník Bergeron pre nhl.com.

World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac Fantázia na MS. Mladí Slováci pokorili po výbornom výkone silné USA

K víťazstvu Tampy Bay nad Montrealom pomohol dvoma gólmi Brayden Point, domáci brankár Andrej Vasilevskij inkasoval z 26 striel iba raz, keď ho v 58. minúte prekonal Kaiden Guhle. Na oboch stranách sa v tretej formácii predstavili Slováci.

Obranca domácich Černák odohral 21:09 min, zaznamenal štyri hity a mínusový bod. Útočník hostí Slafkovský hral 14:33 min a pripísal si jednu strelu, päť hitov a „mínusku“. Canadiens prehrali tretí zápas v rade a nedarí sa im v presilových hrách.

World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac Trojbodový kapitán Nemec, šesť strelcov. Takto sa rodila senzácia na MS

Proti Tampe nevyužili ani jednu z piatich možností a z predchádzajúcich jedenástich duelov dokázali skórovať len v dvoch z celkových 37 početných výhod. „Zápasy prehrávame počas hry so špeciálnymi formáciami. Snažíme sa na tom pracovať a zlepšovať to. Momentálne sme však preto neúspešní a strácame body,“ uviedol tréner hostí Martin St. Louis.

Ružička sa objavil opäť v štvrtom útoku a pri víťazstve Calgary na ľade Seattlu 3:2 odohral 13:43 minúty. Slovenský útočník si pripísal dve strely na bránu, jeden hit a vyhral polovicu svojich vhadzovaní. O triumfe hostí rozhodol Jonathan Huberdeau osem minút pred koncom tretej tretiny. Domácim nepomohlo ani 41 zákrokov brankára Philippa Grubauera a prehrali v druhom stretnutí za sebou.

World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac To je radosť! Pozrite si, ako Slováci oslavovali triumf nad USA

Pavol Regenda nebol na súpiske Anaheimu, ktorý doma zdolal Vegas 3:2 po nájazdoch. Ducks viedli 2:0 po dvoch góloch 32-ročného útočníka Adama Henriquea. Tomu asistovali pri oboch presných zásahoch Trevor Zegras a Troy Terry, ktorí boli úspešní aj v nájazdoch. Anaheim triumfoval po troch prehrách, naopak hostia neuspeli v druhom zápase po sebe.

Domáci brankár John Gibson predviedol 49 úspešných zákrokov. „To je moja práca a snažím sa stále, čo najviac pomôcť mužstvu. Tím predviedol dobrý výkon a teším sa, že som prispel k víťazsvu v okamihoch, keď to potreboval,“ skonštatoval Gibson. „Zlyhali sme v našich príležitostiach a nakoniec to je hlavný rozdiel v zápase,“ povedal tréner hostí Bruce Cassidy.

NHL – sumáre:
Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Killorn (Hedman), 15. Point (Kučerov, Sergačov), 36. Point, 49. Hagel (Bogosian, Hedman) – 58. Guhle (Edmundson, Dvorak). Brankári: Vasilevskij – Allen, strely na bránku: 38:26.

New Jersey Devils – Boston Bruins 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 47. Hischier (Zetterlund, TATAR) – 29. Frederic (Lindholm), 56. Bergeron (Lindholm, Marchand), 59. Zacha (Coyle, Pastrňák). Brankári: Vaněček – Ullmark, strely na bránku: 31:27.

Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 4:5 pp (4:0, 0:2, 0:2 – 0:1)
Góly: 3. O'Connor (Kapanen, Blueger), 11. Carter (Kapanen, Rust), 15. Zucker, 20. Zucker (Carter, Rust) – 28. Larkin (Raymond, Hronek), 35. Veleno (Chiarot, Söderblom), 55. Berggren, 57. Perron (Rasmussen, Raymond), 63. Walman (Copp). Brankári: DeSmith – Husso (20. Hellberg), strely na bránku: 31:46.

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights 3:2 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 4. Henrique (Terry, Zegras), 13. Henrique (Zegras, Terry), rozh. nájazd Zegras – 14. Stone, 34. Hutton (Amadio, Kessel). Brankári: Gibson – Hill (13. Thompson), strely na bránku: 27:51.

Seattle Kraken – Calgary Flames 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 19. Donato (Eberle, Larsson), 22. Oleksiak (Eberle) – 7. Toffoli (Dube, Hanifin), 30. Kadri (Lindholm, Andersson), 52. Huberdeau (Andersson, Kadri). Brankári: Grubauer – Vladař, strely na bránku: 31:44.

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 21:09 0 0 0 –1 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 14:33 0 0 0 –1 1 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 16:33 0 1 1 –1 1 0
Adam Ružička (Calgary) 13:43 0 0 0 0 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Tampa Bay Lightning #Erik Černák #Juraj Slafkovský