Ružička nabíjal, Tatar zlízal gólovú smotanu. Ruský majster opäť oslavuje

Hokejisti New Jersey prehrali v nočnom zápase NHL s Boston 3:4.

24.12.2022 06:31 , aktualizované: 07:45
740258822 Foto:
Tomáš Tatar.

Devils nepomohol ani jubilejný 200. gól v základnej časti NHL Tomáša Tatara. Stal sa dvanástym Slovákom, ktorému sa to podarilo.

Slovenský útočník sa presadil v tretej tretine, keď dorazil puk do opustenej bránky po streleckom pokuse Nica Hischiera.

V nasledujúcom striedaní si pripísal aj asistenciu. Vytvoril príležitosť, ktorú uzavrela presná strela Jegora Šarangoviča.

Góly s poradovými číslami 801 a 802 vsietil v noci aj útočník Alexander Ovečkin. Kapitán Washingtonu prispel k výhre 4:1 na Winnipegom.

Ruský bombardér sa osamostatnil na druhom mieste najlepších strelcov histórie NHL od Gordiego Howa.

Na celkového lídra Wayna Gretzkého mu chýba 92 presných zásahov.

Nedarilo sa Montrealu. Canadiens podľahli na domácom ľade Dallasu 2:4, hoci v druhej tretine viedli 2:0.

Juraj Slafkovský si za vyše trinásť minúť strávených na ľade bodové štatistiky nevylepšil.

Asistenciu si pri góle Michaela Stona pripísal aj Adam Ružička z Calgary. Flames zvíťazili nad Anaheimom Ducks 3:2 po predĺžení.

Washington – Winnipeg 4:1, Carolina – Philadelphia 6:5, New Jersey – Boston 3:4 /TATAR za domácich 1+1/, New York Islanders – Florida 5:1, Nashville – Colorado 2:3 pp, Dallas – Montreal 4:2, Chicago – Columbus 5:2, Edmonton – Vancouver 2:5, Arizona – Los Angeles 2:1 sn, Anaheim – Calgary 2:3 pp /RUŽIČKA za hostí 0+1/, Vegas – St. Louis 5:4 pp a sn, Ottawa – Detroit /odložené/, Buffalo – Tampa Bay /odložené/