Slafkovský odohral v 3. tretine len dve striedania, Tatar skóroval

Hokejisti Montrealu prehrali v zápase NHL s obhajcom Stanleyho pohára Coloradom 1:2 po predĺžení.

22.12.2022 05:04 , aktualizované: 09:55
Andreas Englund Foto: ,
Obranca Colorada Andreas Englund sa uhýba Jurajovi Slafkovskému z Montrealu.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa bodovo nepresadil, odohral 12:59 min, zaznamenal dva bodyčeky, zblokoval dve strely. Figuroval v druhom útoku s Jonathanom Drouinom a Joshom Andersonom. Štvrtýkrát za sebou nebodoval.

Podobne ako v zápase proti Arizone odohral v 3. tretine len dve striedania.

Canadiens dali gól už v druhej minúte, keď sa do úniku dostal Anthony Richard a zakončil ho gólom. Domáci hráči Avalanche vyrovnali v 43. min zásluhou Artturiho Lehkonena. Víťazný zásah zaznamenal tiež Fín, Mikko Rantanen po necelých dvoch minútach predĺženia využil protiútok dvoch na jedného.

Tomáš Tatar poistil víťazstvo New Jersey na ľade Floridy 4:2 gólom do prázdnej bránky. Počas 17:17 min zaznamenal tri strelecké pokusy a jednu plusku.

„Panteri“ prehrali druhýkrát za sebou, Devils zvíťazili vo vzájomnom zápase prvýkrát po troch prehrách.

„Je to skvelý pocit opäť zvíťaziť. Chlapci tvrdo pracovali a zaslúžili si lepší výsledok než v nedávnych zápasoch. Vždy je to ťažké, keď sa dostanete na vlnu prehier, ale ukázali sme, že ak hráme správnym spôsobom, tak dokážeme zvíťaziť,“ povedal brankár Mackenzie Blackwood, na ktorého nadviazal tréner Lindy Ruff:

„Už sme naozaj potrebovali zvíťaziť. V uplynulom období sme podali niekoľko dobrých výkonov, no nedokázali sme dávať góly.“

Bodoval aj ďalší Slovák Erik Černák. Obranca Tampy asistoval pri otváracom góle v 2. minúte, ktorý strelil Brayden Point, z víťazstva 7:4 sa však tešil domáci Detroit.

Černák odohral 21:29 min (viac – 22:38 – strávil z Tampy na ľade len spomínaný Point), pripísal si plusový bod, dve strely a jeden bodyček.

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali ôsmy zápas za sebou, keď na domácom ľade nestačili na Nashville po výsledku 2:4. Bilanciu 1 gól a 1 asistencia zaznamenal obranca „predátorov“ Roman Josi, ktorý sa stal najproduktívnejším hráčom v dejinách klubu, keď nazbieral už 567 bodov (147+420).

Hráči Edmontonu zvíťazili po troch prehrách, keď na ľade druhého najlepšieho tímu Západnej konferencie Dallasu triumfovali 6:3. Ich kapitán Connor McDavid si gólom upevnil priebežné prvé miesto na čele kanadského bodovania súťaže a zároveň bodoval v 13 zápase za sebou.

„Olejárov“ potiahli za víťazstvom trojbodoví útočníci Mattias Janmark (2+1) a Ryan Nugent-Hopkins (1+2). "Bol to pre nás dôležitý zápas. Nie je jednoduché zvíťaziť na tomto ľade (Dallasu).

Naši hráči išli za víťazstvom a spôsob, akým sme dnes hrali, bol pre nás inšpiratívny. Takto by sme mali pokračovať aj v ďalších zápasoch," poznamenal tréner Edmontonu Jay Woodcroft.

Hráči Vegas potvrdili pozíciu favorita a na domácom ľade zdolali Arizonu 5:2. Zvíťazili po dvoch prehrách a 23. víťazstvom v sezóne si upevnili prvé miesto v tabuľke Západnej konferencie. Pre „kojotov“ to bola tretia prehra za sebou.

Výsledky NHL:

Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Góly: 16. Määtä (Suter), 20. Rasmussen (Chiarot, Sundqvist), 32. Larkin (Perron, Rasmussen), 44. Söderblom (Veleno), 50. Larkin (Rasmussen), 58. Perron (Larkin), 59. Rasmussen (Perron) – 2. Point (Kučerov, ČERNÁK), 19. Killorn (Colton, Perbix), 34. Colton, 57. Kučerov (Hedman, Stamkos). Brankári: Husso – Elliot, strely na bránku: 31:38

Florida Panthers – New Jersey Devils 2:4 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 5. E. Staal (Lomberg, Cousins), 37. Luostarinen (Bennett, Lundell) – 8. Bratt (Hughes, Hamilton), 43. Bratt (Hamilton), 51. Šarangovič (Siegenthaler, McLeod), 60. TATAR. Strely na bránku: 36:33

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 37. Murphy (Katchouk, Domi), 37. Entwistle (Murphy) – 10. Niederreiter (Glass, Fabbro), 40. Duchene (Ekholm, Carrier), 42. Josi (McDonagh, Pärssinen), 57. Novak (Josi, Pärssinen). Brankári: Mrázek – Saros, strely na bránku: 37:38

Colorado Avalanche – Montreal Canadiens 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 43. Lehkonen (Rantanen, Makar), 62. Rantanen (Toews) – 2. Richard (Evans, Armia). Brankári: Georgijev – Allen, strely na bránku: 36:20

Dallas Stars – Edmonton Oilers 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Góly: 15. Hintz (Robertson, Pavelski), 21. Johnston (Marchment, Benn), 38. Seguin (Marchment, Lundqvist) – 16. Janmark (Kostin, Bouchard), 23. Hyman (Barrie, Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (Janmark), 52. Foegele (Draisaitl), 57. McDavid (Ceci, Puljujärvi), 57. Janmark (Nugent-Hopkins, Kostin). Strely na bránku: Oettinger – Skinner, strely na bránku: 27:34

Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 36. McTavish – 37. Dewar (Reaves, Shaw), 45. Boldy, 39. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 59. Boldy (F. Gaudreau). Brankári: Dostál – Fleury, strely na bránku: 22:42

Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Góly: 24. Miromanov, 49. Stone (Pietrangelo, Marchessault), 50. Carrier (Stephenson, Stone), 53. Stone (Stephenson), 58. Amadio (Hague, Smith) – 26. Välimäki (Fischer, Ritchie), 52. Fischer (Boyd, Schmaltz). Brankári: Thompson – Vejmelka, strely na bránku: 34:24