Duel Slovákov pre bodujúceho Černáka. Halák vychytal druhý triumf

Slovenský hokejista Erik Černák zaznamenal v noci na nedeľu v NHL jednu asistenciu, ktorou prispel k víťazstvu Tampy Bay na ľade Montrealu 5:1. Po 26 zápasoch sezóny má na konte šesť kanadských bodov (1+5). Juraj Slafkovský v stretnutí nebodoval.

18.12.2022 06:47 , aktualizované: 10:38
745307765 Foto:
Erik Černák pri obrannom zákroku pred brankárom Andrejom Vasilevským a útočníkom Montrealu Joshom Andersonom.

V bránke New Yorku Rangers dostal šancu Jaroslav Halák, ktorý pomohol svojmu tímu k triumfu vo Philadelphii 6:3, keď zneškodnil 29 z 32 striel domácich.

Černák bol v 3. minúte na začiatku akcie, ktorá vyvrcholila gólom Brandona Hagela. Ten si proti Canadiens pripísal tri kanadské body, bilanciu 2+1 dosiahol v druhom zápase za sebou. Slovenský obranca odohral 19:13 min., inkasoval dvojminútový trest, rozdal štyri bodyčeky a zblokoval štyri strely súpera – najviac zo všetkých hráčov Lightning.

Juraj Slafkovský v drese Canadiens nebodoval, počas 14:35 min. si pripísal jeden hit a odsedel si dve trestné minúty.

Zostrih zápasu Montreal vs. Tampa Bay.

Halák slávil svoje druhé víťazstvo v sezóne, keď sa na ľade Flyers blysol 29 zákrokmi. Dosiahol 90,6-percentnú úspešnosť zásahov. Rangers vybojovali šiesty triumf v rade a ťahajú svoju najdlhšiu víťaznú sériu od decembra 2021.

Zostrih zápasu Philadelphia vs. NY Rangers.

Naopak, nedarí sa New Jersey, Devils s Tomášom Tatarom podľahli doma Floride 2:4 a utrpeli už piatu prehru za sebou. Slovenský útočník sa počas 14:57 min. na ľade prezentoval jedným bodyčekom a zblokovanou strelou.

Washington stále bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho zdolal Toronto 5:2. Hrdinom súboja bol obranca Capitals Erik Gustafsson, ktorý strelil hetrik. Ottawa zvíťazila na ľade Detroitu 6:3, najvýraznejší podiel na úspechu mali trojbodoví Brady Tkachuck s Alexom DeBrincatom. „Červené krídla“ prehrali piaty duel v sérii, kanadský tím uspel vo štvrtom stretnutí za sebou.

abakar-kazbekov-1-1894593-1671298259807 Čítajte viac Tragédia v Kanade. Z tímu v OHL zomrel 18-ročný Rus. Príčina je známa

Prvý tím východu Boston si poradil s posledným Columbusom 4:2. Na všetkých góloch domácich sa podieľali českí útočníci. Davidovia Krejčí a Pastrňák strelili úvodné dva a asistovali aj pri treťom zásahu Taylora Halla, gólom na 4:1 sa pridal člen štvrtého útoku Tomáš Nosek.

Minútu pred koncom tretej tretiny takmer skóroval do prázdnej bránky brankár Bruins Jeremy Swayman, ktorého pokus spoza vlastnej siete sa obtrel o pravú žŕdku.

NHL – sumáre:
Boston Bruins – Columbus Blue Jackets 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 8. Pastrňák (Lindholm, Marchand), 38. Krejčí (McAvoy, Hall), 53. Hall (Pastrňák, Krejčí), 53. Nosek (Forbort, Smith) – 34. Jenner (Gaudreau, Laine), 55. Laine (Bjork, Gaudreau). Brankári: Swayman – Tarasov, strely na bránku: 39:33.

Detroit Red Wings – Ottawa Senators 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Góly: 3. Veleno (Kubalík, Söderblom), 15. Erne (Walman, Suter), 33. Hronek (Perron, Raymond) – 13. Batherson (DeBrincat, Pinto), 19. Chabot (DeBrincat, Tkachuk), 22. Batherson (Tkachuk, DeBrincat), 49. Giroux, 53. Motte (Kelly), 57. Watson (Giroux). Brankári: Husso – Talbot, strely na bránku: 32:28.

Edmonton Oilers – Anaheim Ducks 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 6. Nurse (Ryan, Bouchard), 40. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 43. McDavid (Draisaitl, Barrie) – 15. Carrick (McTavish, Megna), 18. Fowler (McTavish, Henrique), 29. Strome, 47. Klingberg (Vatrano, Strome). Brankári: Skinner – Dostál, strely na bránku: 49:17.

Carolina Hurricanes – Dallas Stars 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 7. Noesen (Teräväinen, Burns), 18. Svečnikov (Chatfield, de Haan), 34. Teräväinen (Nečas, Burns), 43. Jarvis (Skjei), 63. Nečas (Svečnikov) – 19. Pavelski (Robertson, Heiskanen), 26. Benn (Heiskanen, Robertson), 50. Seguin (Miller), 51. Hakanpää (Robertson). Brankári: Raanta – Wedgewood, strely na bránku: 38:30.

Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 41. Suzuki (Guhle) – 3. Hagel (Cole, ČERNÁK), 12. Paul (Perbix, Stamkos), 30. Cirelli (Perry, Kučerov), 38. Hagel (Hedman, Stamkos), 59. Kučerov (Hagel). Brankári: Allen – Vasilevskij, strely na bránku: 23:27.

Philadelphia Flyers – New York Rangers 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Góly: 8. van Riemsdyk (Tippett), 38. Laughton, 48. Frost (Sanheim, York) – 17. Panarin (Goodrow, Zibanejad), 30. Miller, 33. Goodrow (Zibanejad, Panarin), 47. Vesey (Trocheck), 58. Trouba (Miller), 60. Kakko (Lindgren). Brankári: Hart – HALÁK, strely na bránku: 32:34.

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Gustafsson (Milano, Carlson), 15. van Riemsdyk (Mantha, Milano), 23. Gustafsson (Kuznecov, Milano), 41. Hathaway (Jensen), 44. Gustafsson (Kuznecov, Protas) – 14. Nylander (Matthews, Kerfoot), 27. Matthews (Timmins, Brodie). Brankári: Lindgren – Samsonov, strely na bránku: 28:36.

New Jersey Devils – Florida Panthers 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 32. Marino (Hughes, Haula), 57. Haula (McLeod, Hamilton) – 9. Reinhart (Barkov, Ekblad), 28. Forsling (Dalpe, Heponiemi), 40. Reinhart (Ekblad, Luostarinen), 59. Verhaeghe (Denisenko, Montour). Brankári: Schmid – Bobrovskij, strely na bránku: 32:29.

Arizona Coyotes – Buffalo Sabres 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 4. Gostisbehere (Chychrun, Schmaltz), 33. Hayton – 7. Skinner (Thompson, Tuch), 37. Skinner (Dahlin, Thompson), 51. Thompson (Tuch, Dahlin), 59. Jost (Tuch), 60. Okposo (Skinner). Brankári: Ingram – Anderson, strely na bránku: 30:43.

Colorado Avalanche – Nashville Predators 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 29. Rantanen (Makar), 40. Newhook (Rodrigues, Ničuškin), 60. Makar – 44. Duchene (Niederreiter). Brankári: Georgijev – Saros, strely na bránku: 30:26.

Vancouver Canucks – Winnipeg Jets 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 55. Horvat (Hughes, Garland) – 3. Connor (Dubois, Morrissey), 26. Capobianco (Gagner, Dubois), 33. Pionk (Dillon, Perfetti), 41. Gagner (Dubois, Connor), 48. Jonsson Fjällby (Samberg). Brankári: Martin – Hellebuyck, strely na bránku: 23:27.

Vegas Golden Knights – New York Islanders 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 22. Smith, 44. Smith (Pietrangelo, Stephenson) – 19. Lee (Beauvillier, Salo), 25. Fasching (Aho, Martin), 38. Holmström (Parise, Pageau), 59. Nelson, 60. Parise (Nelson, Pageau). Brankári: Thompson – Varlamov (54. Sorokin), strely na bránku: 38:26.

Los Angeles Kings – San Jose Sharks 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly:**** 6. Danault (Doughty, Copley), 37. Anderson-Dolan (Anderson, Vilardi), rozh. nájazd Moore – 14. Meier (Couture, Karlsson), 36. Labanc (Meier). Brankári: Copley – Reimer, strely na bránku: 41:25.

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 19:13 0 1 1 0 0 2
Juraj Slafkovský (Montreal) 14:35 0 0 0 0 0 2
Tomáš Tatar (New Jersey) 14:57 0 0 0 0 0 0

Jaroslav Halák (NY Rangers) 60:00 29/32 90,6%

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Tampa Bay Lightning #Erik Černák #Slováci v NHL #Juraj Slafkovský