Fehérváryho prvý gól v sezóne. Ovečkin prekonal rekord Gretzkého

Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry strelil svoj prvý gól v sezóne 2022/2023. Prispel ním k víťazstvu Washingtonu Capitals na ľade Vancouveru Canucks 5:1.

30.11.2022 06:56 , aktualizované: 10:38
Martin Fehérváry. Foto:
Martin Fehérváry.

Hokejový útočník Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin vytvoril nový rekord v počte gólov na klziskách súperov.

V nočnom zápase na ľade Vancouveru Canucks strelil dva góly, keď najskôr vyrovnal a následne prekonal rekordný zápis Waynea Gretzkyho. Bol to pre neho 403. presný zásah na súperovom ľade.

SR hokej TEL dohrávka 2. kolo KEX Čítajte viac Steel Arenu nedobyl ani Slovan. Oceliari doma uspeli deviatykrát za sebou

Jeho slovenský spoluhráč Martin Fehérváry v službách Capitals strelil svoj prvý gól v sezóne 2022/2023, keď v 56. minúte presným zásahom do prázdnej bránky zavŕšil víťazstvo Washingtonu nad Vancouverom na 5:1. Juraj Slafkovský, Adam Ružička ani Erik Černák v nočných zápasoch NHL nebodovali.

Fehérváry sa prvého gólu v sezóne dočkal v 24. zápase. V NHL to bol jeho deviaty presný zásah, predošlých osem zaznamenal v ročníku 2021/2022.

Dosiahol ho po tom, čo v obrannom pásme získal odrazený puk a pohotovo ho poslal do prázdnej bránky domácich. V zápase zaznamenal aj dva plusové body a s odohratým časom 22:39 min bol druhý najvyťaženejší hráč Capitals.

Slafkovský Montreal Čítajte viac Slafkovský na MS juniorov? Tréner Montrealu sa vyjadril jasne

Obranca Erik Černák bol jeden zo štyroch hráčov Tampy Bay, ktorí odohrali vyše 20 minút (20:51), ale ani oni nedokázali zastaviť víťaznú sériu Bostonu na domácom ľade. Bruins doma triumfovali vo všetkých 13 doterajších zápasoch sezóny. Už predošlom zápase proti Caroline (3:2) vytvorili rekord NHL.

Juraj Slafkovský začal duel proti San Jose Sharks na krídle štvrtej formácie, no počas stretnutia ho tréner Martin St. Louis posunul na viacero striedaní do tretieho útoku k Seanovi Monahanovi a Joshovi Andersonovi. Canadiens ani Slafkovskému to však k bodom nepomohlo.

740840267 Čítajte viac Tatar zažiaril v Madison Square Garden. Halák na neho pozeral z lavičky

Nebodoval ani útočník Adam Ružička, ktorý odohral vyše 14 minút a mal mínusový bod pri víťazstve Calgary nad Floridou 6:2.

NHL – sumáre:
Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 2. Hall (Carlo, Frederic), 43. Hall (Zacha, Foligno), 60. Marchand (Krejčí) – 39. Stamkos (Kučerov, Point). Brankári: Swayman – Vasilevskij, strely na bránku: 26:28, 17.850 divákov

Montreal Canadiens – San Jose Sharks 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 2. Nieto (Barabanov, Couture), 43. Hertl (Labanc, Cicek), 44. Couture (Benning, Vlasic), 58. Hertl (Labanc, Meier). Brankári: Allen – Kähkönen, strely na bránku: 28:24, 21.105 divákov

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 2:3 po predĺžení (0:1, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 5. Crosby (Guentzel, Joseph), 60. Guentzel (Petry, Crosby) – 46. Nečas (Pesce, Aho), 38. Svečnikov (Aho, Noesen), 63. Pesce (Svečnikov, Jarvis). Brankári: Jarry – Kočetkov, strely na bránku: 32:39, 15.942 divákov

Philadelphia Flyers – New York Islanders 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Sanheim (Cates, Sedlák), 10. Hayes (Sedlák), 60. Hayes (Provorov) – 4. Dobson (Barzal, Nelson). Brankári: Hart – Sorokin, strely na bránku: 33:24, 18.143 divákov

Nashville Predators – Anaheim Ducks 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 31. Sissons (Duchene, Jeannot), 64. Josi (Duchene, Granlund) – 51. Terry (Shattenkirk, Fowler). Brankári: Saros – Gibson, strely na bránku: 41:35, 17.159 divákov

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 10. Wheeler (Morrissey, Dubois), 24. Morrissey (DeMelo, Perfetti), 34. Wheeler (Perfetti, Scheifele), 42. Scheifele (Connor, Wheeler), 57. Wheeler (Perfetti, Scheifele). Brankári: Hellebuyck – Georgijev, strely na bránku: 24:40

Calgary Flames – Florida Panthers 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Góly: 4. Dube (Mangiapane), 10. Huberdeau (Toffoli, Andersson), 13. Andersson (Hanifin, Dube), 36. Ritchie (Weegar, Lewis), 56. Toffoli (Huberdeau), 59. Mangiapane (Dube, Hanifin) – 30. Cousins (Forsling, Ekblad), 37. Reinhart (Lundell, M. Staal). Brankári: Vladař – Bobrovskij, strely na bránku: 23:33, 17.806 divákov

Vancouver Canucks – Washington Capitals 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Höglander (Miller) – 6. Ovečkin, 12. Ovečkin (Strome, Mantha), 15. Mantha (Johansson, Eller), 39. Carlson (Dowd, Hathaway), 56. FEHÉRVÁRY. Brankári: Martin – Kuemper, strely na bránku: 32:28, 18.179 divákov

Los Angeles Kings – Seattle Kraken 8:9 po predĺžení (3:3, 3:5, 2:0 – 0:1)
Góly: 1. Kopitar (Fiala, Doughty), 10. Arvidsson (Durzi), 19. Vilardi (Fiala, Doughty), 23. Grundström (Lizotte, Walker), 27. Kempe (Fiala), 36. Vilardi (Kopitar, Anderson), 52. Durzi (Roy, Fiala), 54. Anderson (Kempe, Doughty) – 6. Beniers (Wennberg, Schultz), 9. McCann (Eberle, Schultz), 13. Wennberg (Sprong, Schultz), 22. Beniers (Eberle), 25. McCann (Larsson, Eberle), 28. Sprong, 30. Bjorkstrand, 40. Burakovsky (Wennberg, Borgen), 63. Burakovsky (Eberle, Dunn). Brankári: Quick (25. Petersen) – Jones, strely na bránku: 35:30, 13.215 divákov

Slováci v akcii:
Martin Fehérváry (Washington) 23:00 1 0 1 +2 2 0
Erik Černák (Tampa Bay) 20:51 0 0 0 0 1 0
Adam Ružička (Calgary) 14:28 0 0 0 –1 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 11:42 0 0 0 0 3 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #hokej #Montreal Canadiens #Washington Capitals #Martin Fehérváry