Rýchly puk do jazdy a bum. Tatar strelil svoj piaty gól v sezóne

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj piaty gól v tejto sezóne NHL, ktorým pomohol k víťazstvu New Jersey 3:1 na ľade Buffala.

26.11.2022 06:55
740258822 Foto:
Tomáš Tatar sa tešil z piateho gólu v sezóne.
debata (3)

Tatar odohral 17 a pol minúty, brankára súpera ohrozil tromi strelami a pripísal si aj plusový bod. Pozrite si gól slovenského útočníka na ľade Buffala:

Devils pokračujú vo výbornej forme, bolo to už ich sedemnáste víťazstvo v 21. zápase sezóny a držia sa na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie. Darí sa aj Tatarovi, na konte má už 13 kanadských bodov za 5 gólov a 8 asistencií.

Tampa si poradila so St. Louis 5:2 aj vďaka dvojici trojbodových hráčov Nikita Kučerov (0+3) a Brayden Point (2+1). Slovenský zadák Erik Černák absolvoval v drese „bleskov“ 19:26 min, nazbieral dve plusky, odpykal si jeden menší trest. Okrem toho rozdal šesť hitov a pripísal si jednu strelu.

740233017 Čítajte viac Tvár v rukaviciach a ťažké vstávanie. Slafkovský utŕžil tvrdý hit

Washington zvíťazil nad Calgary Flames 3:0. V drese domácich odohral obranca Martin Fehérváry vyše 18 minút, v drese „plameňov“ nastúpil Adam Ružička a za takmer 13 a pol minúty sa prezentoval dvoma strelami.

Ružička odohral 13:22 minút, na bránku vyslal dve strely. Fehérváry zanamenal jednu strelu, jednu plusku a päť bodyčekov.

Jaroslav Halák. Čítajte viac Šesť zápasov, šesť prehier. Prečo Halák nejde na farmu? Má poistku

Hráči Bostonu Bruins zdolali Carolinu Hurricanes 3:2 po predĺžení a vytvorili nový rekord ligy. Ako prvý tím v histórii dokázal zvíťaziť v 12 domácich zápasoch po sebe od štartu sezóny. Hostia z Caroliny viedli po 20 minútach 2:0, ale domáci otočili duel.

Triumf „medveďov“ zariadili českí hokejisti. David Krejčí strelil dva góly a jeho spoluhráč David Pastrňák rozhodol duel v 4. minúte predĺženia v presilovej hre.

NHL – sumáre:
Boston Bruins – Carolina Hurricanes 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 40. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 51. Krejčí (Zacha, Foligno), 64. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 7. Noesen (Aho, Svečnikov), 16. Kotkaniemi (Jarvis, Pesce). Brankári: Ullmark (47. Swayman) – Kočetkov, strely na bránku: 41:36.

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 13. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 23. Boldy (Goligoski, Greenway), 57. Zuccarello (Kaprizov, Goligoski) – 4. Marner (Liljegren, Tavares), 13. Aston-Reese (Engvall), 31. Järnkrok (Giordano, Tavares), 54. Nylander (Bunting, Mete). Brankári: Fleury – Murray, strely na bránku: 28:28.

Washington Capitals – Calgary Flames 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Oshie (Gustafsson, Ovečkin), 37. Kuznecov (Oshie, Milano), 53. Ovečkin (Sheary, Milano). Brankári: Kuemper – Markström, strely na bránku: 25:32.

Anaheim Ducks – Ottawa Senators 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 58. Jones (White, Beaulieu) – 17. Tkachuk (Batherson, Chabot), 19. Brassard (Joseph, Sanderson), 31. Stützle (DeBrincat, Batherson), 35. Zub (Brassard, Joseph), 47. Joseph (Brassard, Pinto). Brankári: Stolarz – Talbot, strely na bránku: 32:33.

Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 51. Hayes (Deslauriers, Sanheim) – 12. Archibald (Blueger), 20. Crosby (Pettersson, Letang), 23. Poehling (Blueger, Petry), 34. Poehling (Blueger, Archibald). Brankári: Hart (34. Sandström) – Jarry, strely na bránku: 30:29.

Detroit Red Wings – Arizona Coyotes 4:3 pp a sn (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. Copp (Raymond, Hronek), 25. Hronek (Berggren, Bertuzzi), 29. Oesterle (Bertuzzi, Raymond), rozh. nájazd Larkin – 29. Schmaltz (Chychrun), 36. Moser (Keller, Schmaltz), 60. Chychrun (Gostisbehere). Brankári: Husso – Vejmelka, strely na bránku: 36:24.

Columbus Blue Jackets – New York Islanders 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 35. Činachov (Gaudreau, Johnson), 35. Johnson (Bjork, Gaudreau) – 18. Wahlström (Barzal, Holmström), 28. Pageau (Dobson, Barzal), 47. Nelson. Brankári: Korpisalo – Sorokin, strely na bránku: 26:24.

Buffalo Sabres – New Jersey Devils 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Góly: 35. Olofsson (Mittelstadt, Jokiharju) – 22. Hughes (Mercer, Haula), 26. Boqvist (Šarangovič), 38. TATAR (Hischier, Bratt). Brankári: Anderson – Schmid, strely na bránku: 34:44.

Vegas Golden Knights – Seattle Kraken 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Góly: 11. Roy (Karlsson, Theodore), 13. Kessel (Theodore) – 3. Donato (Larsson, Gourde), 9. Burakovsky (Larsson, Schwartz), 26. Burakovsky (Oleksiak, Schultz), 39. Eberle (Beniers). Brankári: Hill – Grubauer, strely na bránku: 22:28.

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Point (Hagel, Kučerov), 4. Killorn (Paul, Stamkos), 9. Point (Kučerov, Sergačov), 27. Hagel (Kučerov, Point), 57. Paul (Killorn, Stamkos) – 17. Bučnevič (Thomas, Kyrou), 27. Kyrou (Thomas, Bučnevič). Brankári: Vasilevskij – Binnington, strely na bránku: 27:27.

Dallas Stars – Winnipeg Jets 4:5 pp (2:2, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 2. Johnston (Benn, Dellandrea), 9. Benn (Robertson, Heiskanen), 58. Robertson (Heiskanen, Seguin), 60. Robertson (Seguin, Pavelski) – 2. Perfetti (Wheeler, Schmidt), 6. Harkins (Lowry, Dillon), 29. Lowry (Jonsson Fjällby, DeMelo), 52. Connor (Dubois, DeMelo), 61. Morrissey (Wheeler). Brankári: Oettinger – Hellebuyck, strely na bránku: 41:28.

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 14. Labanc (Meier, Hertl), 40. Barabanov – 9. Anderson-Dolan (Lizotte, Doughty), 18. Danault (Arvidsson, Durzi), 25. Arvidsson (Fiala, Durzi), 43. Kupari (Anderson-Dolan, Kaliyev), 58. Kopitar (Kempe). Brankári: Reimer – Quick, strely na bránku: 31:29.

Erik Černák (Tampa Bay) 19:26 0 0 0 +2 1 2
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk