Životná noc pre Ružičku! Slafkovskému skoro spadla na hlavu strecha

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom natiahli víťaznú sériu v NHL už na 12 zápasov.

19.11.2022 21:55 , aktualizované: 20.11.2022 08:11
Adam Ružička Foto:
Gólová eufória Adama Ružičku.

V sobotňajšom dueli triumfovali na ľade Ottawy Senators 5:1. Tatar absolvoval 13:18 min, nebodoval, zblokoval jednu strelu.

Skvelý výkon podal Adam Ružička. Slovenský útočník v drese Calgary zaznamenal dva góly, pridal aj asistenciu a Flames najmä jeho zásluhou viedli na ľade Floridy v polovici zápasu 3:2.

Pozrite si prvý z dvojice gólov mladého Slováka:

Pre 23-ročného Bratislavčana to bol šiesty, siedmy a ôsmy kanadský bod (4+4) v siedmich zápasoch aktuálnej sezóny.

Flames nakoniec zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch. Slovenský útočník síce nepremenil svoj pokus vo štvrtej sérii, o výhre však rozhodol v tej nasledujúcej jeho spoluhráč Andersson.

Okrem troch kanadských bodov si Ružička pripísal aj dve strely na bránky, jeden hit a odohral vyše 16 minút.

Neuveriteľný obrat Montrealu

Nájazdová lotéria musela rozlúsknuť aj súboj medzi Montrealom a Philadelphiou.

V drese Canadiens nechýbal Juraj Slafkovský. Za necelých desať minút na ľade si štatistiky nevylepšil o žiadny bod, ale pripísal si dve plusky, jednu strelu na bránku a dva zablokované pokusy.

Už-už to vyzeralo, že Montreal podľahne súperovi 3:4. Šialenú záverečnú sekvenciu však tri sekundy pred poslednou sirénou ukončil vyrovnávajúcim gólom pri power-play Cole Caufield.

Jeho presný zásah spôsobil v Bell Center obrovskú erupciu radosti. Vyvrcholila po tom, čo kapitán Canadiens Nick Suzuki ako jediný zo šiestich strelcov uspel v samostatných nájazdoch.

V akcii boli aj ďalší slovenskí hokejisti. Martin Fehérváry a jeho Washingtonu nestačili na obhajcu Stanleyho pohára, Coloradu podľahli doma 0:4.

Nedarilo sa ani Pavlovi Regendovi a jeho Anaheimu. Ducks prehrali so St. Louis 2:6. Z výhry sa tešil Erik Černák, Tampa Bay zdolala Nashville 3:2 po predĺžení.

Žiadny zo Slovákov si svoje bodové štatistiky nevylepšil.

NHL – sobota:
Ottawa – New Jersey 1:5, Florida – Calgary 4:5 pp a sn, Montreal – Philadelphia 5:4 pp a sn, Columbus – Detroit 1:6, Washington – Colorado 0:4, Boston – Chicago 6:1, Toronto – Buffalo 5:2, Winnipeg – Pittsburgh 0:3, Nashville – Tampa Bay 2:3 pp, Dallas – New York Islanders 5:2, Minnesota – Carolina 2:1 pp, St. Louis – Anaheim 6:2, Edmonton – Vegas 4:3 pp, Seattle – Los Angeles 3:2, San Jose – New York Rangers 1:2