Slovenský mikrosúboj pre Tatara, Regenda pomohol k výhre

Aktuálne majú skvelú fazónu a súperi sú proti nim bez šance. Hokejisti New Jersey zaznamenali 10. výhru za sebou, keď v noci na utorok triumfovali aj na ľade Montrealu.

16.11.2022 03:57 , aktualizované: 07:05
Pavol Regenda Foto:
Pavol Regenda v akcii proti Detroitu.

Z výhry 5:1 sa tešil aj Tomáš Tatar. Kapitán slovenskej reprezentácie strávil na ľade 16:21 min, mal dva plusové body i tri strely.

Nebodoval po siedmich zápasoch v sérii, čo bola jeho najdlhšia šnúra v kariére. Mohol ju predĺžiť, ale rozhodcovia neuznali v jeho gól v úvode III. tretiny pre tesný ofsajd.

V domácom drese nastúpil aj Juraj Slafkovský, ktorý sa vrátil do zostavy po dvojzápasovom treste.

Draftová jednotka odohrala proti Devils 12:24 min, mala štyri strely a zblokovala tri pokusy súpera.

Slafkovský retro 1 Čítajte viac Slafkovský v belasom, bojovník Tatar. Montreal tlieskal Slovákom

V súboji Anaheim – Detroit (3:2 po predĺžení) sa v domácom drese predstavil aj Pavol Regenda. Útočník Ducks si svoje sezónne štatistiky v ôsmom zápase sezóny nevylepšil.

Stále zostáva na jednom góle a dvoch asistenciách. Po druhej tretine ho expert v štúdiu Guy Hebert chválil.

„Je šikovný, snaží sa presadiť a strpčuje brankárovi súpera život. Nebojí sa ísť pred neho a cloniť mu,“ povedal v prestávkovom štúdiu Hebert.

Regenda odohral vyše 14 minút, pripísal si strelu, hit a dva zblokované pokusy Detroitu.

NHL – výsledky:
Buffalo – Vancouver 4:5, Florida – Washington 5:2, Montreal – New Jersey 1:5, Pittsburgh – Toronto 2:5, Tampa Bay – Dallas 5:4 pp, Columbus – Philadelphia 5:4 pp, Nashville – Minnesota 2:1, Anaheim – Detroit 3:2 pp, Vegas – San Jose 2:5

Washington s Martinom Fehérvárym prehral na ľade Floridy 2:5. Slovenský hokejista bol s minutážou 18:39 tretí najvyťaženejší obranca hostí, pripísal si jeden mínusový bod, jednu strelu a tri „hity“.

Erik Černák chýbal pre nešpecifikované zranenie druhý zápas za sebou v zostave Tampy Bay, ktorá si doma poradila s Dallasom 5:4 po predĺžení.

Slovenská noc v NHL. Slafkovský a spol. v akcii Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Juraj Slafkovský v belasom retro drese...