Montreal s bodom v derby, Slafkovský sa nepresadil, Tatar s asistenciou

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k víťazstvu New Jersey na ľade Edmontonu 4:3. Hokejisti Montrealu prehrali v kanadskom derby na ľade Winnipegu 2:3 po predĺžení.

04.11.2022 04:19 , aktualizované: 10:55
Xhekaj, Slafkovský, Guhle Foto:
Arber Xhekaj (72), Juraj Slafkovský (20), Kaiden Guhle (21) pred zápasom na ľade Winnipegu Jets.
debata (2)

V drese hostí odohral 8:18 min Juraj Slafkovský, ktorý sa počas pobytu na ľade prezentoval strelou, bodyčekom a zblokoval jeden pokus súpera. Pre Montreal to bol záver štvorzápasového tripu po klziskách súperov, vybojoval na ňom päť bodov.

Zostrih zápasu Winnipeg vs. Montreal.

Po 11 zápasoch novej sezóny majú Canadiens na konte 11 bodov a v tabuľke Východnej konferencie im patrí priebežná 13. priečka.

Canadiens Capitals Hockey Dadonov Čítajte viac Prečo ja a nie Slafkovský? Urazený Rus podrazil trénera Canadiens

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k víťazstvu New Jersey na ľade Edmontonu 4:3. Devils po druhej tretine prehrávali 1:3, no dokázali tromi presnými zásahmi v záverečnej dvadsaťminútovke nakloniť misky váh na svoju stranu. Tatar bol pri vyrovnávajúcom góle na 3:3, ktorý dal v 57. min Ryan Graves.

Zostrih zápasu Edmonton vs. New Jersey.

Triumf hostí vychytali dvaja brankári, pretože Mackenzie Blackwood sa v druhej tretine zranil a nahradil ho Vítek Vaněček. Obaja zaznamenali po 18 zásahov. Tatar asistoval v treťom zápase za sebou, bola to jeho štvrtá asistencia a piaty bod v sezóne. Zaznamenal aj plusový bod, na ľade bol 15:12 minúty a mal jednu strelu.

V noci na piatok sa na klziskách predstavili aj ďalší dvaja Slováci, no z víťazstva sa netešili. Obranca Martin Fehérváry bol pri prehre Washingtonu 1:3 v Detroite.

Ondřej Buchtela Ondrej Lauko Čítajte viac Dojímavé gesto. Český talent venoval prvý gól v NHL zosnulému kamarátovi

Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin sa postaral o jediný gól hostí a má na konte už 786 gólov v drese jedného tímu, rovnako ako legenda Detroitu Gordie Howe. Tampa Bay v zostave aj s Erikom Černákom podľahla doma Caroline 3:4 po nájazdoch.

Tampa Bay v zostave aj s Erikom Černákom podľahla doma Caroline 3:4 po nájazdoch. V šiestej sérii rozhodol Sebastian Aho.

“Blesky” držal nad vodou brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zaznamenal 52 zákrokov a atakoval svoj najlepší výkon z 20. marca 2019, keď chytil s Washingtonom 54 striel. “Je neskutočný každý zápas. Vďaka nemu máme aspoň bod,” povedal na adresu krajana ruský útočník Vladislav Namestnikov.

halák nhl Čítajte viac Štvorbodový Tavares režíroval triumf Toronta nad Philadelphiou

Gólovo najbohatšia bola druhá tretina, ktorú domáci Bolts vyhrali 3:1. V piatom zápase za sebou skóroval Nikita Kučerov, keď v 39. minúte poslal pri hre piatich na troch “blesky” do vedenia 3:2. V poslednej dvadsaťminútovke však Hurricanes vyrovnali zásluhou Bradyho Skjeia.

Černák odohral 21 minút a 55 sekúnd, z toho 6:25 v oslabení. Slovenský obranca dostal dvojminútový trest za hrubosť, ktorý hostia nepotrestali, na bránku súpera vyslal jednu strelu a obetavo zblokoval až päť pokusov Hurricanes.

NHL – sumáre:
Detroit Red Wings – Washington Capitals 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 35. Raymond (Kubalík, Perron), 57. Copp (Erne, Larkin), 60. Larkin (Copp, Rasmussen) – 28. Ovečkin (Kuznecov). Brankári: Husso – Kuemper, strely na bránku: 26:34, 18.527 divákov.

Ottawa Senators – Vegas Golden Knights 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)
Góly: 5. Giroux (DeBrincat), 35. Giroux (Sanderson, Tkachuk), 39. Stützle (Tkachuk, Zajcev), 43. Stützle (Tkachuk) – 2. Stone, 10. Smith (Karlsson, Kessel), 20. Whitecloud (Stone, Eichel), 26. Stephenson (Roy), 31. Carrier. Brankári: Forsberg (31. Talbot) – Thompson, strely na bránku: 46:32, 16.043 divákov.

Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes 3:4 pp a sn (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Colton (Sergačov, Hagel), 30. Paul (Stamkos), 39. Kučerov (Killorn, Point) – 9. Jarvis (Šťastný), 35. Nečas (Burns, Svečnikov), 54. Skjei (Aho), rozh. náj. Aho. Brankári: Vasilevskij – Andersen, strely na bránku: 26:55, 19.092 divákov.

New York Rangers – Boston Bruins 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Góly: 31. Vesey (Zibanejad, Kakko), 44. Fox (Kreider, Kakko) – 13. Pastrňák (Hall), 43. Coyle (Lindholm, Foligno), 47. Frederic (Foligno, Clifton), 51. DeBrusk (Zacha, Hall), 60. Lindholm. Brankári: Šesťorkin – Ullmark, strely na bránku: 20:37, 18.006 divákov.

Minnesota Wild – Seattle Kraken 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 26. Geekie (Sprong, Donato), 32. Oleksiak (Gourde, Schultz), 35. Wennberg (Sprong, Bjorkstrand), 51. Wennberg (Borgen, Burakovsky). Brankári: Fleury – Jones, strely na bránku: 22:23, 17.221 divákov.

St. Louis Blues – New York Islanders 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Góly: 9. Tarasenko (Krug, Faulk), 49. Thomas (Barbašov, Tarasenko) – 21. Palmieri (Dobson), 26. Nelson (Lee, Dobson), 28. Bailey (Barzal, Wahlstrom), 31. Lee (Nelson, Beauvillier), 59. Pageau (Romanov). Brankári: Binnington – Sorokin, strely na bránku: 34:30, 18.096 divákov.

Winnipeg Jets – Montreal Canadiens 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 18. Dubois (Connor, Gagner), 26. Wheeler (Dubois, Samberg), 62. Connor (Scheifele, Morrissey) – 7. Suzuki (Caufield, Savard), 25. Dach (Suzuki, Caufield). Brankári: Hellebuyck – Montembeault, strely na bránku: 36:22, 13.729 divákov.

Chicago Blackhawks – Los Angeles Kings 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 33. Dickinson (C. Jones, Roos), 62. Toews (McCabe, Athanasiou) – 37. Lizotte (Kaliyev, Walker). Brankári: Söderblom – Quick, strely na bránku: 19:33, 16.658 divákov.

Calgary Flames – Nashville Predators 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 42. Coleman (Backlund) – 20. Jankowski (McCarron, Smith), 21. Forsberg (Duchene, Lauzon), 23. Josi (Johansen, Forsberg), 60. Duchene (Granlund, McDonagh). Brankári: Markström – Lankinen, strely na bránku: 30:32, 16.984 divákov.

Edmonton Oilers – New Jersey Devils 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 10. McDavid (Hyman, Nurse), 29. Ryan (Barrie, Holloway), 29. Draisaitl (McDavid, Barrie) – 13. Wood (Bastian, McLeod), 42. Wood (Haula), 57. Graves (TATAR, Wood), 57. Bratt (Marino, Hischier). Brankári: Skinner – Blackwood (29. Vaněček), strely na bránku: 37:43, 17.021 divákov.

Arizona Coyotes – Dallas Stars 2:7 (0:4, 0:1, 2:2)
Góly: 46. Välimäki (Maccelli, Bjugstad), 50. Crouse (Maccelli) – 2. Gurianov (Marchment, Seguin), 4. Johnston, 12. Dellandrea (Miller, Heiskanen), 19. Robertson (Pavelski, Hintz), 36. Robertson (Benn, Hintz), 41. Benn, 56. Hakanpää (Benn, Lindell). Brankári: Ingram (12. Vejmelka) – Wedgewood, strely na bránku: 30:36, 4600 divákov.

Vancouver Canucks – Anaheim Ducks 8:5 (1:1, 2:1, 5:3)
Góly: 20. Horvat (Hughes, Pettersson), 30. Pettersson (Michejev, Kuzmenko), 34. Miller (Horvat, Garland), 46. Joshua (Studnicka, Aman), 46. Kuzmenko (Pettersson, Hughes), 55. Kuzmenko (Myers, Pettersson), 57. Kuzmenko (Pettersson), 60. Horvat – 17. Terry (Klingberg, Gibson), 40. Strome (Zegras, Terry), 48. Comtois (Strome), 54. Zegras (Klingberg, Terry), 58. Jones (Beaulieu, McTavish). Brankári: Martin – Gibson, strely na bránku: 47:31, 18.760 divákov.

San Jose Sharks – Florida Panthers 3:4 pp a sn (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 42. Meier (Barabanov, Karlsson), 47. Karlsson (Bonino), 52. Benning (Karlsson, Couture) – 14. Barkov (Lundell, Tkachuk), 36. Gudas (Tkachuk, Verhaeghe), 59. Verhaeghe (Tkachuk, Lundell), rozh. náj. Reinhart. Brankári: Reimer – Bobrovskij, strely na bránku: 39:44, 10.182 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 15:12 0 1 1 +1 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 21:55 0 0 0 0 1 2
Martin Fehérváry (Washington) 19:40 0 0 0 0 4 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 8:18 0 0 0 0 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk