Bez Slafkovského, s fackou. Montreal dostal od Dallasu päťku

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym dosiahli tretie víťazstvo v sezóne NHL, keď zdolali v noci na nedeľu Los Angeles 4:3.

23.10.2022 06:42
Montreal, Dallas Foto:
Brankár Dallasu Jake Oettinger zasahuje pri šanci Montrealu.

Hviezdou nočného programu bol Joe Pavelski, ktorý tromi gólmi a jednou asistenciou zariadil výhru Dallasu na ľade Montrealu 5:2.

Za Canadiens nenastúpil slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý chýbal pre menšie zranenie v hornej časti tela.

Pre rovnaké zranenie nehral ani obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay si poradila doma s New York Islanders 5:3.

Guhle slafkovský Čítajte viac Prvá profiligová absencia. Slafkovský vynechá duel proti Dallasu

V noci sa predstavil zo Slovákov aj Tomáš Tatar, ktorého New Jersey zvíťazilo nad San Jose 2:1. Slovenský útočník strávil na ľade 14:50 min a na bránku Kaapa Kahkonena vyslal tri strely.

Boston zdolal Minnesotu 4:3 po predĺžení. Bruins sa pred začiatkom duelu rozlúčili s legendárnym slovenským obrancom Zdenom Chárom, ktorý nedávno ukončil kariéru.

Pred zápasom slávnostne vhodil úvodné buly. Následne mu premietli video s najpamätnejšími okamihmi jeho kariéry.

Chára strávil v Bostone 14 sezón a v roku 2011 ako kapitán priviedol „medveďov“ k zisku Stanleyho pohára.

Na prvé víťazstvo v sezóne stále čaká Vancouver. Canucks podľahli Buffalu 1:5 a po šiestich dueloch novej sezóny majú na konte stále iba dva body za dve prehry po predĺžení.

NHL – výsledky:
Boston – Minnesota 4:3 pp, New Jersey – San Jose 2:1, Ottawa – Arizona 6:2, Edmonton – St. Louis 0:2, Columbus – Pittsburgh 3:6, Tampa Bay – New York Islanders 5:3, Washington – Los Angeles 4:3, Montreal – Dallas 2:5, Winnipeg – Toronto 1:4, Nashville – Philadelphia 1:3, Calgary – Carolina 3:2 pp, Vegas – Colorado 2:3, Vancouver – Buffalo 1:5.