Rus ho poslal na mantinel, Wrighta to nerozhodilo. Má prvý bod v NHL

Hokejisti Seattlu prehrávali v polovici zápasu so St. Louis 1:3, no napokon si vybojovali bod za prehru 3:4 po predĺžení.

20.10.2022 09:19 , aktualizované: 11:38
debata (2)

Prispel k tomu aj Kanaďan v drese domácich Shane Wright. Draftová štvorka zaznamenala prvý bod v profiligovej kariére, keď mala sekundárnu asistenciu pri góle Ryana Donata na 2:3.

O svojej asistencii sa dozvedel dodatočne až na začiatku tretej tretiny duelu na multimediálnej koc­ke.

Osemnásťročný center sa stal prvým hráčom z tohtoročného draftu, ktorý zabodoval v NHL.

„Teším sa z toho, bol to veľmi pekný okamih. Každým zápasom sa cítim na ľade istejšie a dúfam, že to tak bude pokračovať aj naďalej,“ uviedol Wright pre nhl.com.

Ešte predtým, už v 5. minúte zápasu, čelil tvrdému hitu Rusa Ivana Barbašova:

V Climate Pledge Arene tento moment vyvolal ovácie divákov a obrazovka zachytila jeho rodičov Tanyu a Simona Wrightovcov, ako oslavujú prvý míľnik svojho syna.

Tí mohli vidieť aj premiérový gól, no jeho strelu zastavil žŕdka.

Kraken prehral tretí zápas za sebou a celkovo štvrtý z piatich v sezóne.

Wright nastúpil za klub zo severozápadného pobrežia USA len v troch z doterajších piatich duelov, pričom v priemere odohral 6:33 minúty.

Napriek tomu sa stal najmladším hráčom mužstva v krátkej histórii klubu, ktorý sa zapísal do kanadského bodovania.

Slováci, ktorí vkročili do NHL priamo z extraligy Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
IVAN ČIERNIK
Dnes už 44-ročný niekdajší...

„Je to pre neho úžasný okamih. Dnes si zaslúžil streliť aj svoj prvý gól, no zakončil len do žŕdky. Chcem mu dať viac času na ľade a pomôcť mu v raste, pretože pôsobil veľmi sebavedome a páčil sa mi jeho prejav,“ povedal Dave Hakstol, tréner Seattlu.