Súboj Slovákov v NHL pre Fehérváryho. Slafkovský s plusovým bodom

Hokejisti Washingtonu s Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na nedeľu v zámorskej NHL nad Montrealom v zostave s Jurajom Slafkovským 3:1 a dosiahli prvý triumf v sezóne.

16.10.2022 06:50 , aktualizované: 10:52
672219912 Foto:
Martin Fehérváry.

Obaja slovenskí hokejisti zaznamenali plusový bod. Všetky góly padli v druhej tretine. Washington prehrával po úvodnom dejstve 0:1, no v druhom vďaka trom gólom v priebehu necelých šiestich minút otočil skóre. Fehérváry odohral 19:41 min, Slafkovský mal minutáž 12:41.

Zostrih zápasu Washington vs Montreal.

New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo s Detroitom 2:5, slovenský útočník si pripísal mínusový bod. Na trestnej lavici si odsedel štyri minúty a pri jeho prvom treste zvýšil Dylan Larkin na 4:2.

Tampa s Erikom Černákom podľahla na ľade Pittsburghu 2:6. Slovenský zadák strávil na ľade 20:42 min a do štatistík mu pribudli dve mínusky. New York Islanders deklasovali Anaheim 7:1, Pavol Regenda odohral za hostí 11:30 min a mal dva mínusové body. Calgary bez Adama Ružicku zvíťazilo v Edmontone 4:3.

Zostrih zápasu NY Islanders vs Anaheim.

Hráči Floridy uspeli aj vo svojom druhom zápase nového ročníka profiligy. V sobotnom dueli vyhrali na ľade Buffala 4:3. Víťazný gól zaznamenal v druhej tretine v presilovke obranca Brandon Montour. Dvoma bodmi sa v drese víťazov prezentovali Matthew Tkachuk (1+1) i Aleksander Barkov (0+2).

NHL – sumáre:
Buffalo Sabres – Florida Panthers 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Góly: 11. Tuch (Jokiharju, Comrie), 19. Girgensons (Peterka, Dahlin), 40. Dahlin (Tuch) – 15. White (Luostarinen, Lundell), 19. Tkachuk (Forsling), 23. Ekblad (Barkov, Reinhart), 38. Montour (Tkachuk, Barkov). Brankári: Comrie – Knight, strely na bránku: 27:37, 11.481 divákov.

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 31. DeAngelo (van Riemsdyk, Hayes), 38. Laughton (Konecny), 54. Konecny (Provorov) – 2. Burroughs (Boeser, Pearson), 15. Garland (Podkolzin, Schenn). Brankári: Hart – Demko, strely na bránku: 31:30, 14.837 divákov.

Boston Bruins – Arizona Coyotes 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Góly: 5. Zacha (Foligno, Smith), 19. Coyle (Frederic, Greer), 35. Foligno (Clifton), 50. Forbort (Krejčí, Zacha), 53. Greer (Lindholm), 58. Greer (Coyle) – 27. Keller (Boyd, Maccelli), 43. Brown (Bjugstad, Guenther), 46. Gostisbehere. Brankári: Swayman – Vejmelka, strely na bránku: 43:24, 17.850 divákov.

New Jersey Devils – Detroit Red Wings 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Góly: 5. Hamilton (Bratt, Siegenthaler), 25. Wood (Zetterlund, Hamilton) – 22. Chiarot (Larkin, Bertuzzi), 25. Vrána (Raymond, Chiarot), 38. Perron (Vrána, Määttä), 40. Larkin (Copp, Hronek), 51. Kubalík (Raymond, Larkin). Brankári: Vaněček – Nedeljkovic, strely na bránku: 39:22, 16.514 divákov.

Pittsburgh Penguins – Tampa Bay Lightning 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Góly: 17. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 25. Heinen (Carter, Zucker), 43. Guentzel (Letang, Crosby), 44. Carter (Kapanen, Joseph), 54. Rust (Crosby, Malkin), 56. Rakell – 5. Stamkos (Hedman, Kučerov), 55. Point (Kučerov, Stamkos). Brankári: Jarry – Elliott, strely na bránku: 45:36, 18.416 divákov.

Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Kämpf (Muzzin, Järnkrok), 54. Nylander (Matthews, Tavares), 59. Holl (Bunting, Marner) – 10. Pinto (Giroux, Sanderson), 55. Giroux (DeBrincat, Chabot). Brankári: Samsonov – Forsberg, strely na bránku: 32:28, 18.709 divákov.

Washington Capitals – Montreal Canadiens 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly: 30. Sheary (Jensen, van Riemsdyk), 32. Mantha (Kuznecov, Oshie), 36. Oshie (Ovečkin, Strome) – 23. Suzuki (Xhekaj, Caufield). Brankári: Kuemper – Montembeault, strely na bránku: 29:22, 18.573 divákov.

New York Islanders – Anaheim Ducks 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Góly: 11. Mayfield (Lee, Beauvillier), 13. Martin (Dobson), 26. Wahlstrom (Pageau), 33. Mayfield (Barzal, Parise), 35. Beauvillier (Pulock, Lee), 54. Salo (Barzal, Lee), 60. Salo (Wahlstrom, Nelson) – 42. Terry. Brankári: Sorokin – Gibson (41. Stolarz), strely na bránku: 38:23, 16.487 divákov.

Dallas Stars – Nashville Predators 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Hintz (Heiskanen), 21. Hintz (Pavelski, Robertson), 28. Heiskanen (Robertson), 44. Robertson (Hintz, Pavelski), 59. Marchment – 39. Niederreiter (Granlund, Johansen). Brankári: Oettinger – Saros, strely na bránku: 22:30, 18.532 divákov.

Minnesota Wild – Los Angeles Kings 6:7 (2:4, 2:2, 2:1)
Góly: 13. Middleton (Spurgeon, Boldy), 17. Foligno (Eriksson Ek, Dumba), 26. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello), 33. Kaprizov (Zuccarello, Gustavsson), 46. Zuccarello (Addison, Boldy), 48. Steel (Hartman, Brodin) – 5. Kempe (Fiala, Anderson), 9. Vilardi (Iafallo, Byfield), 12. Doughty (Kopitar, Fiala), 19. Iafallo (Vilardi, Roy), 30. Fiala (Kempe, Kopitar), 34. Roy (Lemieux, Kaliyev), 49. Kempe (Kopitar, Anderson). Brankári: Fleury (21. Gustavsson) – Petersen, strely na bránku: 35:24, 18.421 divákov.

St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 6. Bučnevič (Krug), 22. Tarasenko (Faulk, Thomas), 51. Barbašov (Schenn, Bučnevič), 52. Neighbours (Leddy), 59. Tarasenko – 23. Nyquist (Gaudreau, Gudbranson), 23. Kuraly (Olivier, Robinson). Brankári: Binnington – Merzlikins, strely na bránku: 25:25, 18.096 divákov.

Edmonton Oilers – Calgary Flames 3:4 (1:4, 2:0, 0:0)
Góly: 4. Ceci (Yamamoto, Draisaitl), 31. McDavid (Kane, Draisaitl), 35. McLeod (Murray) – 2. Backlund (Stone, Coleman), 5. Stone (Rooney), 8. Kadri (Stone), 11. Mangiapane (Kadri, Dubé). Brankári: Campbell (11. Skinner) – Vladař, strely na bránku: 29:42, 18.347 divákov.

San Jose Sharks – Chicago Blackhawks 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Góly: 14. Sturm (Karlsson, Ferraro), 20. Karlsson (Couture, Lorentz) – 28. Toews (Johnson, Raddysh), 29. Lafferty (Dickinson, Johnson), 31. Lafferty (Dickinson, Jones), 46. Raddysh (Johnson), 50. Dickinson (Kurashev, Lafferty). Brankári: Kahkonen – Mrázek, strely na bránku: 26:25, 15.219 divákov.

Seattle Kraken – Vegas Golden Knights 2:5 (0:2, 0:3, 2:0)
Góly: 54. Schultz (Burakovsky, Beniers), 57. Schwartz (Burakovsky, Dunn) – 1. Kolesar (Carrier), 4. Marchessault (Roy, Pietrangelo), 34. Smith (Stone, Eichel), 38. Marchessault (Stephenson, Theodore), 40. Theodore (Kessel, Eichel). Brankári: Jones (41. Grubauer) – Hill, strely na bránku: 33:30, 17.151 divákov.

11:10 0 0 0 –2 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Martin Fehérváry #Washington Capital #Juraj Slafkovský