Bezzubý Montreal. Slafkovský a spol. sa v Detroite nezmohli ani na gól

Hokejisti Montrealu Canadiens v zostave so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským, prehrali vo svojom druhom zápase nového ročníka NHL. V Detroite podľahli domácim Red Wings 0:3.

15.10.2022 06:45 , aktualizované: 08:52
Slafkovský proti Detroitu. Foto:
Juraj Slafkovský zaznamenal proti Detroitu dva mínusové body.

Viac sa darilo hráčom Tampy Bay Lightning s obrancom Erikom Černákom, ktorí triumfovali na ľade Columbusu 5:2. Dva góly „bleskov“ zaznamenal kapitán Steven Stamkos.

Slafkovský nastúpil v drese Montrealu rovnako ako pri svojom debute pred dvoma dňami na ľavom krídle vedľa Christiana Dvoraka a Brendana Gallaghera. Na ľade strávil 9:37 min., rozdal štyri bodyčeky. Na bránku nevystrelil ani raz a pripísal si dva mínusové body.

Zostrih zo zápasu Detroitu proti Montrealu.

Brankár Detroitu Ville Husso mal 29 úspešných zákrokov, jeho náprotivok Jake Allen vykryl 37 striel súpera. Brankára Canadiens prekonal Elmer Söderblom a v závere skórovali dvakrát do prázdnej bránky Michael Rasmussen a Olli Määttä.

Černák odohral v súboji Tampy na ľade Winnipegu 20:15 minút a zaznamenal plusový bod, prezentoval sa aj jednou strelou. Bol aj účastníkom momentu, keď ho útočník Justin Danforth narazil ramenom a Černák sa kuriózne ocitol na domácej striedačke.

Spoluhráč Černáka, švédsky obranca Victor Hedman, dosiahol v tomto zápase cenený míľnik, odohral už 900 zápas za Tampu. Tridsaťjedenročný švédsky obranca pôsobí v klube od sezóny 2009/2010.

Zostrih zápasu Columbusu proti Tampe Bay.

Premiéru v drese New Yorku Rangers absolvoval brankár Jaroslav Halák. Jeho tím však prehral na ľade Winnipegu Jets 1:4. Slovenský gólman zaznamenal 30 úspešných zákrokov a dosiahol úspešnosť 90,9 percenta.

Zostrih zápasu Winnipeg - NY Rangers.

NHL – sumáre:
Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Gaudreau (Danforth, Jenner), 16. Nyquist (Johnson, Gudbranson) – 15. Perry (Namestnikov, Sergačov), 16. Stamkos (Killorn, Fleury), 19. Colton (Perry, Hedman), 28. Foote (Colton, Namestnikov), 48. Stamkos (Sergačev, Killorn). Brankári: Tarasov – Vasilejskij, strely na bránku: 28:39.

Detroit Red Wings – Montreal Canadiens 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 43. Söderblom (Rasmussen, Sundqvist), 59. Rasmussen (Copp, Larkin), 60. Määttä (Rasmussen, Sundqvist). Brankári: Husso – Allen, strely na bránku: 40:29.

Winnipeg Jets – New York Rangers 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 11. Scheifele (Ehlers, Morrissey), 56. Gagner (Mäenalanen, Gustafsson), 59. Scheifele (Dubois, Ehlers), 60. Connor (Wheeler) – 44. Hunt (Trocheck, Panarin). Brankári: Hellebuyck – HALÁK, strely na bránku: 34:41

San Jose Sharks – Carolina Hurricanes 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 18. J. Svečnikov (Megna, Karlsson) – 40. Nečas (A. Svečnikov), 59. Aho (Pesce, Teräväinen). Brankári: Reimer – Raanta, strely na bránku: 19:35

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 20:15 0 0 0 +1 1 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 9:37 0 0 0 –2 0 0
Jaroslav Halák (NY Rangers) 60:00 30/33 90,9%

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk