Slafkovského vítali v slovenčine. Jeho ďalší bod čiernu sériu nezlomil

Juraj Slafkovský si v predposlednom prípravnom zápase Montrealu pred štartom sezóny NHL pripísal asistenciu, no jeho tím prehral s Ottawou 3:4.

07.10.2022 05:19
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský (v strede) na archívnej snímke.
debata (2)

Canadiens sa tak v príprave stále nedočkali víťazstva.

Slovenský útočník prihrával na posledný gól v zápase Joshovi Andersonovi v 50. minúte, no obrat Montrealu sa nekonal.

Pozrite si video (gólová akcia v čase od 9.00):

Fanúšikovia ocenili aj túto Slafkovského akciu:

Nastúpil v treťom útoku s Joshom Andersonom a Christianom Dvorakom.

Ako píše portál montrealhocke­ynow.com, "Slafkovský urobil skvelú prácu, vytváral si šance, bol prvý na forčekingu. Po fauloch naňho dostali Canadiens šancu na dve presilovky, pri druhej z nich dali gól.

S Andersonom našiel hneď chémiu a nevytváral si len kvázišance ako v predchádzajúcich zápasoch. Jeho prihrávky boli prudké a presné aj v ťažkých situáciách".

Podľa webu odohral Slafkovský svoj najlepší zápas v príprave. Prezentoval sa jednou strelou a plusovým bodom. Čas strávený na ľade nie je známy.

Stretnutie sa uskutočnilo na neutrálnom ľade v newfoundlandskom Ganderi pred 1078 divákmi.

Na jednom z transparentov vítal fanúšik draftovú jednotku, ktorá zaznamenala druhú asistenciu z piatich zápasov v príprave, s nápisom Ahoj, Juraj.

Záverečný prípravný duel odohrajú hráči Montrealu opäť proti Ottawe v noci na nedeľu nášho času.

Draftová dvojka Šimon Nemec odohrala v drese New Jersey takmer 19 minút pri prehre 2:5 s New Yorkom Islanders. Obranca zaznamenal jednu strelu, dva bodyčeky, zblokoval tri strely súpera. Pripísal si dva mínusové body. Tomáš Tatar v drese Devils nenastúpil.

Erik Černák z Tampy Bay strávil na ľade v stretnutí proti Floride takmer 20 minút. Jeho tím prehral 2:3. Slovenský obranca si pripísal mínusku, dvojminútové vylúčenie, päť „hitov“ a zblokoval štyri strely.

Prípravné zápasy NHL:

Montreal – Ottawa 3:4 (za Montreal Slafkovský 0+1), Florida – Tampa Bay 3:2, NY Islanders – New Jersey 5:2, Columbus – St. Louis 7:0, Minnesota – Chicago 4:1, Los Angeles – Vegas 4:6.