Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Klub NHL sa zastal Rusov: Buď pôjdeme do Prahy všetci, alebo nikto

Hokejisti San Jose Sharks neodcestujú na úvodné dva zápasy novej sezóny NHL do Prahy v prípade, že ruskí hráči v ich službách nedostanú víza pre vstup na české územie.

23.09.2022 10:25
NHL Europe Hockey Foto: ,
Alexander Barabanov je jedným z dvoch Rusov v kádri San Jose Sharks.
debata (21)

Ruských hokejistov sa týmto spôsobom zastal generálny manažér klubu Mike Grier v reakcii na snahu českej diplomacie zakázať Rusom cestu do EÚ v súvislosti s vojenskou inváziou na Ukrajine.

„Buď pôjdeme všetci, alebo nepôjde nikto,“ povedal Grier novinárom v zámorí počas prvého dňa tréningového kempu San Jose.

„Sme jeden tím. Nie je chyba hráčov, čo sa teraz deje. Neurobili nič zlé, takže si nemyslím, že by za to mali byť potrestaní. Stojíme za nimi,“ zdôraznil generálny manažér. Grier sa spolieha na vedenie zámorskej profiligy, že situáciu vyrieši a do Prahy bude môcť odcestovať kompletný tím.

Juraj Slafkovský v hre NHL 2023 Čítajte viac Mať Slafkovského v tíme? Žiadna výhra. Slovák dostal mizerný rating

Nová sezóna NHL odštartuje 7. a 8. októbra v pražskej O2 aréne duelmi medzi San Jose Sharks a Nashville Predators.

Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky však obom klubom odkázalo, že ich ruskí hráči nie sú v krajine vítaní. Z tímu San Jose by sa zákaz vstupu týkal napríklad krídelníkov Alexandra Barabanova a Jevgenija Svečnikova. Zástupca komisára NHL Bill Daly uviedol, že „nemá žiadne obavy“ o znemožnenie vstupu ruským hráčom do Českej republiky.

„Môžeme potvrdiť, že Ministerstvo zahraničných vecí ČR poslalo list NHL, v ktorom upozorňuje, že Česká republika ani iný štát v bezvízovej Schengenskej zóne by v tejto chvíli nemal udeliť víza ruským hráčom pre vstup na naše územie,“ uviedol predtým vo vyhlásení námestník ministra zahraničných vecí ČR Martin Smolek podľa agentúry AP.

Najmohutnejší hráči NHL Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Pat Maroon - 34 rokov, 191 cm, 108 kg...

Jedným z hlavných iniciátorov snahy zakázať vstup ruským hokejistom do krajiny bol bývalý úspešný český brankár Dominik Hašek.

Česká republika bola jedna z prvých krajín EÚ, ktorá po februárovej invázii Ruska na Ukrajinu prestala vydávať víza ruským občanom. Výnimku predstavujú iba humanitárne prípady a ľudia prenasledovaní režimom ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Okrem dvoch zápasov v Prahe sa európske zápasy NHL budú hrať aj 4. a 5. novembra v Tampere. Fínska vláda zatiaľ nevyjadrila svoj postoj k prípadnému štartu ruských hráčov z tímov Colorado Avalanche a Columbus Blue Jackets,

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

21 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #NHL #San Jose Sharks #hokejisti Ruska