Tretie finále za tri roky. Černák si zahrá s Tampou o Stanleyho pohár

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom zdolali v 6. zápase finále Východnej konferencie New York Rangers 2:1.

12.06.2022 06:41
Erik Černák objíma oporu Tampy, brankára... Foto:
Erik Černák objíma oporu Tampy, brankára Andreja Vasilevského.

Černák a spol. triumfovali v dramatickej sérii 4:2 na zápasy, pričom Tampa Bay prehrala úvodné dve stretnutia.

Dvomi gólmi zariadil výhru Lightning kapitán Steven Stamkos. Dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára sa vo finále play off stretne s Coloradom, séria odštartuje v noci na štvrtok na ľade Avalanche (2.00 SELČ).

Kľúčové momentu 6. zápasu finále Východnej konferencie.

Tampa dokázala otočiť vývoj série, v ktorej prehrávala 0:2. V konferenčnom finále vyhrala štyri zápasy za sebou, hrdinom toho šiesteho bol dvojgólový Stamkos, pri oboch zásahoch asistoval Ondřej Palát.

Tradičnou oporou úradujúceho šampióna bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý predviedol 20 úspešných zákrokov. Prekonal ho iba Frank Vatrano, ktorý v 54. minúte vyrovnal v presilovke na 1:1.

Radosť fanúšikov Rangers po góle v 5. zápase finále Východnej konferencie. Čítajte viac Škandál v NHL. Fanúšik si vyslúžil po útoku doživotný zákaz

Černák odohral za „blesky“ 19:39 min., vyslal jednu strelu na bránku, rozdal šesť „hitov“ a zblokoval dve strely súpera. „Jazdci“ dohrávali zápas bez centra druhého útoku Ryana Stromea, ktorý v druhej tretine utrpel zranenie v dolnej časti tela.

semifinále play off NHL
šiesty zápas finále Východnej konferencie:
Tampa Bay Lightning – New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 31. Stamkos (Palát, Sergačov), 54. Stamkos (Kučerov, Palát) – 54. Vatrano (Copp). Brankári: Vasilevskij – Šesťorkin, strely na bránku: 31:21, 19.092 divákov.
/konečný stav série: 4:2, Tampa postúpila do finále play off/

Najpodceňovanejší hráči, ktorí potom hviezdili Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
25. Ľubomír Višňovský získal viac ako 60 bodov...
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Erik Černák