Najkrajší gól za dlhý čas, žasol kouč. Hviezda ním prekonala Šťastného

Takmer sa stal hrdinom večera, no súper ukázal veľkú odolnosť.

26.05.2022 09:52
Nathan MacKinnon Foto: ,
Nathan MacKinnon.

Necelé tri minúty pred záverečným klaksónom piateho zápasu semifinále Západnej konferencie NHL zavŕšil útočník Colorada Nathan MacKinnon hetrik. A nie hocijako.

Hviezdny hokejista predviedol fantastické sólo “od pobrežia k pobrežiu”, prekonal brankára St. Louis Villeho Hussa strelou do horných poschodí bránky. Bol to preňho druhý hetrik v kariére v play off.

“Neskutočný gól. Najkrajší aký som videl za dlhý čas,” okomentoval zásah svojej opory tréner Avalanche Jared Bednar.

Pozrite si ho:

MacKinnon sa s 36 gólmi v play off dostal na tretie miesto histórie Avalanche/Quebec Nordiques pred Michela Gouleta a Milana Hejduka (obaja 34).

V počte bodov v play off prekonal zápis Petra Šťastného a s 82 bodmi sa posunul v klubovej histórii na tretie miesto.

Krásny zásah však Blues nezlomil a do konca zápasu skórovali už len oni. Spečatili obrat 5:4 v predĺžení a stav série znížili na 2:3.

Robert Thomas Čítajte aj Colorado viedlo 3:0, ale St. Louis nezlomilo. Blues sa udržali v sérii

“Nič sa nedeje, stále v sérii vedieme. Nedá sa vyhrať v štyroch, alebo v piatich zápasoch len tak. Blues majú výborný tím a vedeli sme, že to nebude ľahké.

Spravíme všetko pre to, aby sme si postup vybojovali v šiestom zápase na ich ľade,” povedal MacKinnon.

Šiesty zápas je na programe v noci na sobotu nášho času.

Viac na túto tému: #Colorado Avalanche #Nathan MacKinnon