Fehérváry rozdával bodyčeky, NHL má prvého postupujúceho

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali vo štvrtom stretnutí 1. kola play off NHL doma s Floridou 2:3 po predĺžení.

10.05.2022 07:02 , aktualizované: 10:00
T.J. Oshie Foto: ,
Krídelník Washingtonu T.J. Oshie v zovretí hráčov Floridy.

O triumfe hostí rozhodol Carter Verhaeghe a jeho tím vyrovnal stav série na 2:2. Colorado si ako prvý tím zabezpečilo postup do 2. kola vyraďovačky, po výhre 5:3 na ľade Nashvillu ovládlo sériu jednoznačne 4:0.

Washington v zápase s Floridou dvakrát viedol po presných zásahoch T. J. Oshieho a Jevgenija Kuznecova, ale 124 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal pri hre bez brankára Sam Reinhart na 2:2 a poslal duel do predĺženia.

V ňom sa v 5. minúte presadil Verhaeghe svojím tretím gólom v play off. Fehérváry odohral za Capitals 20:58 min, mal jeden mínusový bod, jednu strelu a až sedem „hitov“. Na trestnej lavici si v druhej tretine odsedel štyri minúty.

Colorado si ako najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti vybojovalo účasť v 2. kole play off v najkratšom možnom čase. Vo štvrtom stretnutí série síce „lavíny“ na ľade Nashvillu prehrávali na začiatku tretej tretiny 2:3, ale odpovedali tromi gólmi za sebou a sú v konferenčnom semifinále.

Zhodne tri body za gól a dve asistencie zaznamenali v drese hostí Cale Makar a Andre Burakovsky.

Hráči Calgary vyrovnali stav série štvrťfinále Západnej konferencie s Dallasom na 2:2, keď vo štvrtom dueli uspeli na ľade súpera 4:1.

Slovenskí hokejisti šancu nedostali, namiesto Mariána Studeniča sa do zostavy Dallasu vrátil Alexander Radulov. Za domácich nehral ani obranca Andrej Sekera, v tíme hostí nenastúpil útočník Adam Ružička.

Pittsburgh si doma poradil s New Yorkom Rangers 7:2 a v konferenčnom štvrťfinále vedie už 3:1. Sidney Crosby sa na výhre podieľal gólom a dvoma asistenciami a stal sa iba šiestym hráčom v histórii, ktorý v play off nazbieral 200 bodov.

Penguins môžu o postupe rozhodnúť už v noci na štvrtok na ľade súpera v Madison Square Garden.

NHL – 1. kolo play off:

štvrťfinále Východnej konferencie – 4. zápasy:

Washington Capitals – Florida Panthers 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1) - stav série: 2:2
Góly: 8. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Kuznecov (Ovečkin, Oshie) – 15. Verhaeghe (Ekblad), 58. Reinhart (Huberdeau, Barkov), 65. Verhaeghe (Bennett, Ekblad). Brankári: Samsonov – Bobrovskij, strely na bránku: 16:32, 18.573 divákov.

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 7:2 (1:1, 5:1, 1:0) - stav série: 3:1
Góly: 12. Crosby (Guentzel, Letang), 24. Matheson (Crosby), 24. Guentzel (Rust, Crosby), 32. Friedman (Blueger, Boyle), 39. Heinen (Letang), 40. Carter (Zucker), 53. Malkin (Kapanen) – 3. Lafreniere (Schneider), 35. Fox (Panarin, Zibanejad). Brankári: Domingue – Šestorkin (40. Georgiev), strely na bránku: 41:24, 18.392 divákov.

štvrťfinále Západnej konferencie – 4. zápasy:

Nashville Predators – Colorado Avalanche 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) - konečný výsledok série: 0:4, postúpilo Colorado
Góly: 19. Trenin (Sissons), 37. Trenin (Sissons, Jeannot), 44. Forsberg (Ekholm, Duchene) – 2. Burakovsky (Compher, Byram), 34. Makar (Compher), 49. Toews (E. Johnson, Burakovsky), 53. Ničuškin (Makar, Burakovsky), 60. MacKinnon (Makar). Brankári: Ingram – Francouz, strely na bránku: 31:38, 17.188 divákov.

Dallas Stars – Calgary Flames 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) – stav série: 2:2
Góly: 56. Seguin (Pavelski, Hintz) – 31. Andersson (Tkachuk, Toffoli), 48. Gaudreau (TS), 52. Lindholm (Gaudreau, Hanifin), 60. Backlund (Lewis). Brankári: Oettinger – Markström, strely na bránku: 35:54, 18.532 divákov.

Viac na túto tému: #Washington Capitals #Martin Fehérváry