Hokejisti Dallasu skompletizovali zoznam postupujúcich do play off NHL.

28.04.2022 07:01
dallas, arizona Foto: ,
Center Arizony Barrett Hayton prekonáva brankára Dallasu Scotta Wedgewooda.

V noci na štvrtok im k tomu stačila aj prehra s Arizonou 3:4 po predĺžení. Prvýkrát v päťročnej histórii klubu budú v bojoch o Stanleyho pohár chýbať hráči Vegas, Golden Knights potrebovali k udržaniu si nádeje zvíťaziť, no prehrali v Chicagu 3:4 po nájazdoch.

Dallas síce proti Arizone premrhal trojgólový náskok, ale napokon získal bod, ktorý potreboval k istote účasti v play off.

Víťazný gól Coyotes strelil v druhej minúte predĺženia Travis Boyd. Gólom a dvomi asistenciami prispel k výhre Barrett Hayton.

V drese Stars, ktorým patrí pozícia s prvou voľnou kartou, chýbali slovenskí hokejisti Andrej Sekera a Marián Studenič.

„Hviezdy“ sa prebojovali do vyraďovacej časti po ročnej prestávke, v sezóne 2019/2020 dokráčali až do finále, v ktorom nestačili na Tampu Bay.

Vegas mal už len malú šancu na účasť v play off, aby ju živil, potreboval v závere základnej časti dvakrát zvíťaziť.

Na ľade Chicaga však získal iba bod po prehre 3:4 po nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii rozstrelu Tyler Johnson. Taylor Raddysh pomohol k víťazstvu Blackhawks dvomi gólmi.

Golden Knights strácajú pred posledným duelom na Nashville, ktorý si momentálne drží pozíciu s druhou voľnou kartou, tri body.

Predators odohrajú do konca základnej časti dva zápasy, Dallas, ktorý má v tabuľke Západnej konferencie o bod viac, čaká ešte jeden duel.

Výsledky NHL:
New York Rangers – Montreal 3:4, Winnipeg – Philadelphia 4:0, Dallas – Arizona 3:4 pp, Chicago – Vegas 4:3 pp a sn, Seattle – Los Angeles 3:5