Noc slovenských strelcov. Fehérváry spravil parádu, aj Ovečkin musel tlieskať

V 14-zápasovom programe zámorskej NHL v noci na stredu sa strelecky presadili dvaja slovenskí hokejisti.

13.04.2022 06:58
Martin Fehérváry Foto:
Martin Fehérváry a jeho gólová radosť.
debata (2)

Obranca Martin Fehérváry prispel k vysokému triumfu domáceho Washingtonu nad Philadelphiou 9:2 jedným gólom. Útočník Tomáš Tatar sa podieľal na víťazstve New Jersey Devils 6:2 na ľade Arizony tiež jedným gólom.

Fehérváry dosiahol ôsmy presný zásah v ročníku, odohral takmer 20 minút a zapísal si aj tri plusové body. Capitals vyhrali štvrtýkrát za sebou, už 46. gól v sezóne strelil ruský útočník Alexander Ovečkin. Tatar dosiahol pätnásty gól v sezóne, na ľade strávil vyše 14 minút, do štatistík si zapísal aj dve strely a dve trestné minúty.

New York Islanders doma zdolali Pittsburgh 5:4 po nájazdoch a oddialili mu istotu play off. V domácom drese odohral obranca Zdeno Chára takmer 23 minút a zaznamenal jeden plusový bod aj štyri strely na bránku.

Obhajca Tampa Bay prehrala na ľade Dallasu 0:1, slovenský obranca hostí Erik Černák odohral vyše 19 minút. V domácom drese sa z výhre tešil útočník Marián Studenič, ktorý hral vyše 8 minút. Vancouver v bránke bez Jaroslava Haláka zvíťazil na domácom ľade nad Vegas 5:4 po predĺžení.

NHL – výsledky:
Washington – Philadelphia 9:2 (za domácich M. FEHÉRVÁRY 1+0), New York Rangers – Carolina 2:4, Florida – Anaheim 3:2 pp, Toronto – Buffalo 2:5, Boston – St. Louis 2:4, Detroit – Ottawa 1:4, New York Islanders – Pittsburgh 5:4 pp a sn, Minnesota – Edmonton 5:1, Nashville – San Jose 1:0 pp, Chicago – Los Angeles 2:5, Calgary – Seattle 5:3, Dallas – Tampa Bay 1:0, Arizona – New Jersey 2:6 (za hostí T. TATAR 1+0), Vancouver – Vegas 5:4 pp