Najkurióznejší v dejinách? Prestrelku v Chicagu rozhodol neuveriteľný gól

Bola to prestrelka, aká nenechá fanúšika len tak v pokoji sedieť. Hokejisti Chicaga viedli na začiatku druhej tretiny nad Buffalom pohodlne 4:0 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Potom sa však začali diať veci.

29.03.2022 11:18
chicago, buffalo, lankinen Foto:
Kuriózny moment, ktorý rozhodol prestrelku medzi Chicagom a Buffalom.

Hostia tromi presnými strelami v prostrednej časti hry znížili na rozdiel jediného gólu.

Na začiatku tretej tretiny dokonca vyrovnali. Chicago si síce uchmatlo vedenie ešte raz pre seba, no ani to mu na body nestačilo.

Dve minúty pred koncom Buffalo vyrovnalo na 5:5 a zdalo sa, že dramatický duel plný gólových okamihov poputuje do predĺženia.

K nemu však napokon neprišlo. Jedenásť sekúnd pred koncom udreli Sabres ešte raz. A naposledy.

Jaroslav Halák Čítajte viac Fehérváry ovládol jednu zo štatistík, na výhru to nestačilo

Navyše, mimoriadne nevšedným spôsobom. V presilovej hre napriahol Tage Thompson. Pri pokuse o strelu zlomil hokejku a tak puk zamieril pomaly mimo bránky.

Napokon však mal šťastie v nešťastí…

Puk sa odrazil od mantinelu, od neho do korčule dezorientovaného brankára Lankinena. A odtiaľ za bránkovú čiaru.

„Možno sme videli najkurióznejší víťazný gól v dejinách NHL,“ okomentoval situáciu švajčiarsky portál blick.ch.