Fehérváry prispel k výhre, rozhodol o nej Ovečkin

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vyhrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Buffala 4:3 po samostatných nájazdoch.

26.03.2022 06:53
5. Fehervary Foto:
Martin Fehérváry v drese Washingtonu Capitals.

Do predĺženia ich poslal kapitán Alexander Ovečkin, ktorý potom v rozstrele premenil aj rozhodujúci nájazd. Pre hostí to bola ôsma výhra z uplynulých jedenástich zápasov, Feherváry bol na ľade viac ako 23 minút a vyslal tri strely na bránku.

V ďalšom zápase hráči New Yorku Rangers zdolali Pittsburgh jednoznačne 5:1. Americký útočník Chris Kreider si pripísal tri kanadské body, keď najprv zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0 v 4. minúte, o osemnásť sekúnd neskôr asistoval a v druhej pridal presný zásah na 4:0.

Do predĺženia išlo aj stretnutie medzi Winnipegom a Columbusom (4:3 pp). Štrnásť sekúnd pred sirénou ho hosťom zariadil Dán Oliver Bjorkstrand, no trvalo len 21 sekúnd – o víťazstve domácich rýchlo rozhodol Bjorkstrandov krajan Nikolaj Ehlers.

Mario Lemieux. Čítajte viac Legendárny Lemieux predáva luxusný dom za 22 miliónov dolárov

Calgary zdolalo Arizonu 4:2 a upevnilo si vedenie na čele Pacifickej divízie. V porovnaní s druhým Los Angeles, ktoré na Flames stráca sedem bodov, majú navyše dva zápasy k dobru. Hrdinom duelu bol s tromi kanadskými bodmi Johnny Gaudreau (1+2), v priebehu ôsmich minút asistoval pri prvých dvoch góloch „plameňov“ a tretí sám vsietil.

Presný zásah bol preňho 200. v NHL. Na druhej strane sa zas premiérovo gólovo presadili Michael Carcone a Vladislav Koľjačonok. Prvý menovaný absolvoval predtým až 333 zápasov v AHL. Ich spoluhráč Phil Kessel odohral 964. zápas v základnej časti v rade bez prerušenia, čím sa v tejto štatistike vyrovnal historicky druhému najúspešnejšiemu „železnému mužovi“ Dougovi Jarvisovi.

Rekordnú šnúru stále ťahá obranca Philadelphie Keith Yandle, ktorý je momentálne na čísle 987.

Líder Západnej konferencie z Colorada si poradil s Philadelphiou 6:3, pričom už po prvej tretine viedol 4:1. Aj v tomto stretnutí si najproduktívnejší hráč pripísal tri body – Nazem Kadri poslal v ôsmej minúte Avalanche do vedenia a asistoval pri dvoch nasledujúcich presných zásahoch.

Jeho spoluhráč, obranca Cale Makar pridal na svoje konto už 24 presný zásah v sezóne a počtom gólov v jednom ročníku tak prekonal historicky najlepšieho obrancu klubu Sandisa Ozolinša. Ten v sezóne 1996/97 skóroval v drese Avalanche 23-krát. Zadáci Colorada celkovo vsietili v tejto sezóne 55 gólov, čím takisto prekonali klubový rekord ešte z čias Quebec Nordiques (1992/93).

Šimon Nemec Čítajte viac Supertalent Nemec: Mám 18, dovolia si ku mne viac. Uši však nesklopím

„Mikko Rantanen mi to povedal na striedačke, je to výnimočné,“ uviedol 23-ročný Makar. So svojím výkonom však nebol úplne spokojný: „Nemyslím si, že to bol môj najlepší zápas. Čo sa týka tímovej snahy, máme za sebou tri dobré zápasy. Našim útočníkom sa darí vytvárať tlak.“

NHL

Buffalo Sabers – Washington Capitals 3:4 pp a sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 16. Skinner (Thompson), 31. Skinner (Samuelsson), 33. Olofsson (Mittelstadt, Asplund) – 10. Mantha (Bäckström, Wilson), 25. Jensen (Orlov, Sheary), 37. Ovečkin (Kuznecov), rozh. nájazd Ovečkin. Brankári: Tokarski – Samsonov, strely na bránku: 23:40, 9740 divákov.

New York Rangers – Pittsburgh Penguins 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Góly: 3. Lafreniere (Chytil, Goodrow), 4. Kreider (Zibanejad), 5. Vatrano (Zibanejad, Kreider), 27. Kreider (Zibanejad), 58. Copp (Panarin, Strome) – 46. Carter (Kapanen, Heinen). Brankári: Šesťorkin – Jarry, strely na bránku: 33:21, 18.006 divákov.

Winnipeg Jets – Columbus Blue Jackets 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 8. Toninato (Dillon, Sanford), 13. Connor (Toninato), 40. Morrissey (Scheifele, Wheeler), 61. Ehlers (Connor) – 14. Boqvist (Nyquist, Roslovic), 24. Gaunce (Bemström), 60. Bjorkstrand (Werenski, Voráček). Brankári: Comrie – Merzlikins, strely na bránku: 33:36, 13.475 divákov.

Calgary Flames – Arizona Coyotes 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 21. Tkachuk (Gaudreau, Hanifin), 24. Lindholm (Tkachuk, Gaudreau), 29. Gaudreau (Zadorov), 46. Andersson – 40. Carcone, 59. Koľjačonok (Schmaltz, Dineen). Brankári: Markström – Vejmelka, strely na bránku: 33:18, 16.526 divákov.

Colorado Avalanche – Philadelphia Flyers 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Góly: 8. Kadri (Compher, E. Johnson), 14. Makar (Kadri), 17. Compher (Kadri, Manson), 19. Rantanen (MacKinnon, E. Johnson), 33. MacDermid (Cogliano, Helm), 49. Makar (Rantanen) – 14. van Riemsdyk (Farabee, Atkinson), 40. MacEwen (York), 48. Willman (Sanheim, Hayes). Brankári: Francouz – Hart, strely na bránku: 50:32, 18.051 divákov.

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Martin Fehérváry