Ďalší historický míľnik. Ovečkin vyrovnal Gretzkého

Hokejisti Dallasu uspeli v NHL na ľade Washingtonu 3:2. Pri otváracom zásahu hostí si prvú asistenciu v sezóne pripísal slovenský útočník Marián Studenič, jeho spoluhráč, obranca Andrej Sekera nebodoval.

21.03.2022 07:08
Alexander Ovečkin Foto: ,
Alexander Ovečkin.

Ruský útočník domácich Alexander Ovečkin raz skóroval a vďaka tomu dosiahol dvanástu 40-gólovú sezónu v kariére, čím vyrovnal rekord NHL v podaní Waynea Gretzkého. Obranca Washingtonu Martin Fehérváry vyšiel bodovo naprázdno.

Studeniča si 24. februára stiahol Dallas z waiver listiny, na ktorú ho predtým umiestnilo New Jersey. Chvíľu strávil na rekondičnom pobyte vo farmárskom Texase a proti Washingtonu odohral za Stars štvrtý duel a otvoril si bodový účet v novom pôsobisku.

Martin Féherváry Čítajte viac Nezvyklý pohľad. Chára inkasoval tvrdý bodyček, skončil na ľade

„Zapôsobil zatiaľ v každom zápase,“ pochválil 23-ročného slovenského krídelníka kouč Rick Bowness pre periodikum The Dallas Morning News: „Je to naozaj dobrý korčuliar. Keď dostane puk je pokojný a snaží sa tvoriť hru.“

Pri svojej asistencii proti Washingtonu už v 3. minúte zápasu vnikol Studenič po ľavej strane do útočného pásma, z rýchlosti prudko zabrzdil a oklamal tak protihráča, poslal puk na modrú čiaru Esovi Lindellovi a jeho strelu tečoval za chrbát brankára Alexander Radulov.

Okrem toho Studenič trafil v zápase žrď a vybojoval presilovú hru za podrazenie, keď ho v prvej tretine fauloval krajan Fehérváry. Z následnej presilovky zvýšil Dallas na 2:0. Celkovo odohral Studenič takmer 9 minút s plusovým bodom, Sekera mal minutáź 13:22 a jednu strelu na bránku.

Fehérváry strávil v drese Caps na ľade 19:20 min, mal jednu strelu a dve trestné minúty. Dvoma gólmi v presilovkách prispel k triumfu hostí Roope Hintz. Washington prehral v riadnom naposledy 28. februára, Jevgenij Kuznecov bodoval v deviatom dueli za sebou, čo je jeho maximum v kariére.

Hráči New Yorku Islanders v zostave s obrancom Zdenom Chárom prehrali na ľade Philadelphie 1:2. O oba góly domácich sa postaral Kevin Hayes. Chára bol na ľade 18:23 min, do štatistík si zapísal dve strely a dve trestné minúty.

„Letci“ odohrali prvý duel bez dlhoročného kapitána Clauda Girouxa, ktorého vymenili na Floridu. Vancouver podľahol Buffalu 2:3 po predĺžení, slovenský brankár Jaroslav Halák kryl na striedačke domácich chrbát Američanovi Thatcherovi Demkovi. O triumfe hostí rozhodol v 48. sekunde predĺženia Rasmus Dahlin. Vancouver prehral tretíkrát za sebou.

Carolina prehrala prvýkrát v sezóne štyri zápasy za sebou, keď doma napriek jasnej streleckej prevahe podľahla New Yorku Rangers 0:2.

Hviezdou stretnutia bol brankár hostí Alexandar Georgiev, ktorý zneškodnil všetkých 44 striel domácich a dosiahol svoje siedme čisté konto v NHL. Carolina predtým doma bodovala v 14. domácich zápasoch za sebou, jeden ich delil od vyrovnania klubového rekordu.

Jansen Harkins prispel dvoma zásahmi k triumfu Winnipegu na ľade Chicaga 6:4. Kyle Connor dal gól a podieľal sa na ďalších troch, Andrew Copp pridal tri asistencie. San Jose ukončilo šnúru troch prehier víťazstvom nad Arizonou 4:2, Noah Gregor zaznamenal gól a aistenciu.

NHL
Philadelphia – New York Islanders 2:1, Washington – Dallas 2:3 /STUDENIČ za hostí 0+1/, Carolina – New York Rangers 0:2, Chicago – Winnipeg 4:6, San Jose – Arizona 4:2, Vancouver – Buffalo 2:3 pp

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Alexander Ovečkin