Chára sa vrátil a prispel k míľniku kouča, Fehérváry zbieral bodyčeky

Slovenský obranca Zdeno Chára sa po šesťzápasovej absencii pre zranenie vrátil do zostavy New Yorku Islanders a jeho tím vyhral v zámorskej NHL doma nad Winnipegom 5:2.

12.03.2022 07:15 , aktualizované: 10:12
Martin Fehérváry Foto: ,
Obranca Washingtonu Martin Fehérváry padá po súboji s Nilsom Hoglanderom z Vancouveru.

Washington v zostave so zadákom Martinom Fehérvárym triumfoval vo Vancouveri 4:3 po predĺžení, hetrikom sa blysol ruský útočník Jevgenij Kuznecov.

Dvoma presnými zásahmi sa na triumfe Islanders podieľal Josh Bailey, gól a asistenciu zaznamenal Brock Nelson. Chára strávil na ľade 16:02 min, do štatistík si zapísal dve strely.

Kouč domácich Barry Trotz sa stal tretím trénerom v histórii profiligy s 900 víťazstvami, pred ním túto métu dosiahli Scotty Bowman a Joel Quenneville.

„Takto vyzerá kariéra človeka zo Siene slávy. Sme za neho veľmi šťastní,“ uviedol pre nhl.com útočník Bailey.

Washington ešte po druhej tretine viedol na ľade Vancouveru o dva góly, ale domáci otočili skóre v priebehu prvých piatich minút tretej tretiny po dvoch zásahoch Boa Horvata.

Hrdinom večera sa však stal Kuznecov, ktorý v 56. minúte zavŕšil hetrik a poslal duel do predĺženia. V ňom o víťazstve Washingtonu rozhodol Dán Lars Eller.

Alex Nedeljkovic Čítajte aj Brutálny vlastenec, žasnú v NHL. Hokejové mesto videlo lapsus roka

Pri rozhodujúcom zásahu sa hostia dostali do protiútoku, John Carlson na modrej čiare oklamal Quinna Hughesa a naservíroval puk Ellerovi.

„Myslel som si, že Eller je bližšie ku mne a preto som chcel Carlsona brániť tesnejšie. Neprečítal som dobre túto situáciu,“ povedal Hughes pre portál vancouversun.com.

Fehérváry odohral za hostí v prvej obrannej formácii 20:51 min, zaznamenal päť bodyčekov, dve zblokované strely a jeden mínusový bod.

V bránke Vancouveru stál Thatcher Demko, ktorý dostal opäť prednosť pred Jaroslavom Halákom.

Kanonier Washingtonu Alexander Ovečkin mal dve asistencie, ale neskóroval a v historickom poradí strelcov je so 766 gólmi naďalej na tretej priečke spoločne s Jaromírom Jágrom.

Zach Werenski sa gólom 32 sekúnd pred koncom tretej tretiny postaral o vyrovnanie v zápase Columbusu s Minnesotou. Obranca domácich prestrelil húštinu tiel pred brankárom Elvisom Merzlikinsom.

„Spoluhráči perfektne vykryli priestor. Brankár naozaj nič nevidel,“ uviedol Werenski. V nájazdoch potom rozhodol jediný úspešný strelec Jegor Činachov, ktorý predtým otvoril skóre duelu.

Brankár Pittsburghu Tristan Jarry pomohol svojmu tímu k triumfu nad Vegas (5:2) 40 úspešnými zákrokmi. Útočníci „tučniakov“ Jeff Carter a Bryan Rust zaznamenali gól a asistenciu.

„Je potrebné vziať si zo zápasu veľa pozitív. Môžeme byť lepší, budeme sa snažiť zlepšovať sa v určitých oblastiach. Ale máme na čom stavať,“ povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

NHL – sumáre:

Pittsburgh Penguins – Vegas Golden Knights 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 19. Matheson (Crosby, Rust), 23. Carter (McGinn, Puustinen), 44. Friedman (Boyle, Carter), 55. Rust (Guentzel, Crosby), 58. Rodrigues (Letang) – 25. Eichel (Marchessault, Pacioretty), 29. Pietrangelo (Marchessault, Stephenson). Brankári: Jarry – Brossoit, strely na bránku: 33:42, 18.341 divákov.

Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 3:2 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 14. Činachov (Bean, Domi), 60. Werenski (Bjorkstrand, Nyquist), rozh. nájazd Činachov – 20. Kaprizov (Zuccarello, Fiala), 34. Zuccarello (Spurgeon, Hartman). Brankári: Merzlikins – Kähkönen, strely na bránku: 28:38, 16.399 divákov.

New York Islanders – Winnipeg Jets 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 7. Nelson (Beauvillier, Dobson), 22. Bailey (Pageau, Palmieri), 22. Lee (Nelson, Beauvillier), 48. Bailey (Pelech, Pageau), 56. Clutterbuck (Cizikas) – 17. Connor (Ehlers, Pionk), 41. Wheeler (Šťastný, DeMelo). Brankári: Varlamov – Hellebuyck, strely na bránku: 39:28, 17.255 divákov.

Vancouver Canucks – Washington Capitals 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
Góly: 41. Hughes (Miller, Pettersson), 44. Horvat (Miller, Hughes), 45. Horvat (Hamonic, Hughes) – 6. Kuznecov (Jensen, Oshie), 7. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 56. Kuznecov (Oshie, Ovečkin), 61. Eller (Carlson, Wilson). Brankári: Demko – Vaněček, strely na bránku: 26:34, 18.814 divákov.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Martin Fehérváry