Fehérváry štvrtým gólom v sezóne prispel k triumfu Washingtonu

Slovák zvyšoval v 29. minúte na 2:0 pre Capitals, v zápase odohral 17:26 minúty, trikrát vystrelil a zapísal si jeden plusový bod.

04.03.2022 06:54
fehervary, ovečkin Foto:
Martin Fehérváry oslavuje gól po boku Alexandra Ovečkina.

Fehérváry sa dočkal gólu v zápase NHL po takmer troch mesiacoch. Naposledy sa strelecky presadil ešte 11. decembra minulého roka pri víťazstve nad Buffalo Sabres 3:2.

Český brankár Vítek Vaněček kryl 36 striel hostí, zapísal si tretí shutout v sezóne a Caps zastavili sériu troch prehier.

Andrej Vasilevskij Čítajte viac V Moskve píšu, že za morom začínajú šikanovať ruské hviezdy NHL

Ruský kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin strelil jeden gól, už 33. v tejto sezóne. Spolu ich má na konte v profilige 763, už len tri ho delia od vyrovnania Jaromíra Jágra na treťom mieste historických tabuliek NHL.

Nedarilo sa Tampe Bay, ktorá doma prehrala s Pittsburghom 1:5. Slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral bez štyroch sekúnd 23 minút, do štatistík si zapísal dve trestné minúty a jednu strelu.

Vancouver v bránke bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zvíťazil na ľade New Yorku Islanders 4:3. Ostrovania hrali bez zraneného slovenského obrancu Zdena Cháru.

NHL – výsledky: Washington – Carolina 4:0 (za domácich M. Fehérváry 1+0), Philadelphia – Minnesota 4:5, Florida – Ottawa 3:0:, Tampa Bay – Pittsburgh 1:5, New York Islanders – Vancouver 3:4, Chicago – Edmonton 4:3 pp, Arizona – Colorado 2:1, Calgary – Montreal 4:5 pp, Vegas – Boston 2:5

Viac na túto tému: #Alexander Ovečkin #Martin Fehérváry #Washington Capital