Falošný Michigan. Najproduktívnejší hráč NHL vymyslel novú akciu

Hokejisti Floridy zaznamenali v nočnom zápase NHL deviate domáce víťazstvo za sebou. Po obrate z 2:4 zdolali San Jose 5:4.

30.01.2022 10:19
Sam Bennett Foto: ,
Sam Bennett zakončuje akciu Floridy a rozhoduje o víťazstve nad San Jose.
debata (2)

Víťazný gól strelil v druhej minúte predĺženia Sam Bennett, keď mu akciu parádne pripravil Jonathan Huberdeau.

Ten s pukom za bránkou naznačil, že sa pokúsi o lakrosové zakončenie, čím súperov oklamal a následne poslal Bennettovi presný pas do bránkoviska. Zámorské médiá okamžite vymysleli novej akcii prívlastok „Fake Michigan“.

Huberdeau zavŕšil ďalší trojbodový večer (1+2) a so 62 bodmi (17+45) je na čele produktivity NHL.

Špeciálny zápas odohral veterán Floridy Joe Thornton, ktorý dres Sharks obliekal 15 sezón v rokoch 2005/2020.

Tomáš Tatar Čítajte viac Tatar nebodoval od Troch kráľov. Problémový Kane skóroval v premiére za Oilers

Thornton hral proti San Jose naposledy ešte v drese Bostonu a proti „žralokom“ sa predstavil prvýkrát po 18 rokoch a 84 dňoch.

Prekonal najdlhšie čakanie na zápas s konkrétnym súperom, predchádzajúci rekord NHL držal Moe Robers, ktorý na súboj proti Detroitu čakal 18 rokov a 13 dní.