Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Slovensko pred draftom? V elitnej šestici z Európy má dvoch korčuliarov

Spolu 16 mladých Slovákov figuruje v aktuálnom vydaní Centrálnej skautingovej agentúry NHL v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej profiligy.

13.01.2022 14:04
SR Piešťany Hokej MS2021 repre príprava posily... Foto: ,
Juraj Slafkovský (vľavo) a Šimon Nemec.
debata (2)

Hneď dvaja slovenskí hokejisti sú dokonca v elitnej šestici korčuliarov pôsobiacich v Európe – druhý je útočník Juraj Slafkovský z fínskeho TPS Turku a šiesta priečka patrí obrancovi Šimonovi Nemcovi z HK Nitra.

Na pätnástu pozíciu v tomto hodnotení sa dostal útočník Filip Mešár z HK Poprad.

Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), podľa tejto správy majú Slafkovský a Nemec šancu na 1. kolo draftu.

Slafkovský Hokej A SR Švédsko Slovensko Čítajte viac Slováci žiarili gólmi. Slafkovský si otvoril účet vo Fínsku

Výber nováčikov do NHL sa tentokrát uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom meste Montreal. Podľa aktuálneho hodnotenia by sa draftovou jednotkou mal stať kanadský útočník Shane Wright z tímu Kingston Frontenacs v kanadskej juniorskej OHL.

"V polovici sezóny nepanoval konsenzus o tom, kto by mal byť na prvej priečke, ale Wright si stále udržiava vedúcu pozíciu.

Ukázal, že dokáže odolávať tlaku a predviesť rozdielové momenty v kľúčových herných situáciách,“ povedal šéf Centrálneho skautingu NHL Dan Marr, cituje ho hockeyslovakia.sk.

Slovensko - Česko Čítajte viac Nemec: Nie som pod tlakom, nemám čo stratiť. NHL neriešim

Zo slovenských korčuliarov pôsobiacich v zámorí sa do hodnotenia dostali Servác Petrovský (52.), Jozef Viliam Kmec (92.) a Marián Moško (164.), Adam Žlnka je v zozname bez uvedeného poradia a Šimon Latkóczy je medzi brankármi zo zámoria na 32. stupienku.

Najlepším korčuliarom z Európy je podľa uvedeného rebríčka Fín Joakim Kemmel a hneď za ním je Juraj Slafkovský.

Juraj Slafkovský v reprezentačnom drese. Foto: TASR, Jaroslav Novák
Slafkovský Hokej A SR Švédsko Slovensko Juraj Slafkovský v reprezentačnom drese.

"Juraj by sa mal ukázať v slovenskom drese na olympijskom turnaji. Výborne využíva svoju postavu, pohybový rozsah a silu.

Je aktívny, efektívny na oboch koncoch klziska, má vynikajúce videnie a schopnosti na to, aby mal skvelú kariéru,“ poznamenal šéf Európskeho skautingu NHL Goran Stubb.

V spomenutom hodnotení sú medzi hráčmi pôsobiacimi v Európe aj Adam Sýkora, Alex Šotek, Pavol Štetka, Jakub Križan, Sebastián Nahalka, Luca Krakovský, Jakub Kopecký a Matej Tomas.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
2 debata chyba
Viac na túto tému: #draft NHL #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský