Černák prispel k ďalšej výhre. Tréner ho nevie vynachváliť

Hokejisti Vancouveru v zostave s Jaroslavom Halákom prehrali v noci na piatok v zápase NHL s Philadelphiou 1:2.

29.10.2021 07:02 , aktualizované: 07:46
Erik Černák Foto: ,
Obranca Tampy Bay Erik Černák (81).

Na slovenského brankára mierilo 28 striel, zaznamenal 92,86-percentnú úspešnosť zákrokov.

Všetky góly padli už v úvodnej tretine, rozhodujúci strelil v 7. minúte hosťujúci James Van Riemsdyk. Kanadský tím prehral druhý zápas za sebou a v tabuľke Západnej konferencie figuruje na 9. priečke.

Alex Killorn pomohol Tampe bilanciou 2+1 zdolať trápiacu sa Arizonu, dvojnásobný obhajca titulu zvíťazil na domácom ľade 5:1.

Slovenský obranca v službách Lightning Erik Černák odohral vyše 19 minút, odsedel si dvojminútový trest a na brankára hostí vyslal jednu strelu.

Coyotes sa v úvode sezóny trápia, v siedmich zápasoch získali jediný bod, Tampa ich má na konte 9.

Ešte pred stretnutím slovenského obrancu pochválil tréner Lightning Jon Cooper.

Hráči NHL bez ochranných štítov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Jamie Benn (Dallas).

„Vzadu si ho ani nevšimnete, ale on aj Ryan McDonagh odvádzajú veľa tvrdej roboty. Neprekvapuje ma, že ak ho nemáme na ľade, úroveň našej hry ide trochu dole," povedal Cooper.

Winnipeg uspel štvrtýkrát za sebou, na ľade Los Angeles zvíťazil 3:2 aj vďaka dvom presným zásahom Pierrea-Luca Duboisa. Kings natiahli sériu prehier na šesť.

NHL – výsledky:
Carolina – Boston 3:0, Pittsburgh – Calgary 0:4, Tampa Bay – Arizona 5:1, St. Louis – Colorado 3:4, Anaheim – Buffalo 3:4 pp, Seattle – Minnesota 4:1, Vancouver – Philadelphia 1:2 /za domácich Halák vykryl 26 z 28 striel/, Los Angeles – Winnipeg 2:3, San Jose – Montreal 0:4