Pánik rozbehol gólovú akciu. Legendárny Chára oslávil jubilejný 1600. zápas

Richard Pánik si pripísal asistenciu, no jeho Detroit prehral v domácom zápase hokejovej NHL s Dallasom 1:2 po predĺžení.

25.04.2021 08:27 , aktualizované: 11:34
Richard Pánik Foto: ,
Útočník Detroitu Richard Pánik v súboji proti Dallasu.

Slovenský útočník prihral na otvárací gól Dennisa Cholowského v 17. minúte, v tretej tretine vyrovnal Mark Pysyk a v nadstavení rozhodol Jamie Benn.

Obranca hostí Andrej Sekera nebodoval. Minnesota vyhrala na ľade San Jose 6:3 a zabezpečila si postup do play off.

Washington zvíťazil na ľade New Yorku Islanders 6:3. Slovenský obranca Capitals Zdeno Chára odohral jubilejné 1600. stretnutie v NHL.

Chára sa stal trinástym hráčom a piatym obrancom histórie NHL, ktorý dosiahol tento míľnik. Pred ním to z obrancov dokázali Chris Chelios (1651), Scott Stevens (1635), Larry Murphy (1615) a Ray Bourque (1612).

Z Európanov to pred ním dokázal len Jaromír Jágr, ktorému s 1733 zápasmi patrí štvrté miesto. K víťazstvu nad tímom, v ktorom začínal svoju kariéru v profilige, prispel Chára dvoma plusovými bodmi, na ľade strávil takmer 20 minút.

Tatar nedohral pre zranenie dolnej časti tela zápas v Calgary, kde jeho Montreal prehral 2:5. Útočník Canadiens odstúpil zo zápasu v tretej tretine, na ľade sa neobjavil v posledných 15 minútach zápasu.

Dovtedy odohral 11 minút a 39 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a jeden hit. Tréner Dominique Ducharme po zápase uviedol, že stav Slováka sa bude posudzovať na dennej báze.

NHL – výsledky:
Pittsburgh – New Jersey 4:2, St. Louis – Colorado 5:3, Calgary – Montreal 5:2, Detroit – Dallas 1:2 pp /PÁNIK za domácich 0+1/, Florida – Carolina 4:3 pp, New York Islanders – Washington 3:6, Winnipeg – Toronto 1:4, Anaheim – Vegas 1:5, San Jose – Minnesota 3:6, Los Angeles – Arizona 0:4, Vancouver – Ottawa 4:2

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Tomáš Tatar #Marián Studenič