Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Covid viacerých pripútal k posteli. Canucks už trénujú, záver základnej časti posunuli

Hokejisti Vancouveru Canucks sa po karanténe vrátia do súťažného diania v zámorskej NHL v piatok 16. apríla.

11.04.2021 20:19
Vancouver Foto: ,
Hokejisti Vancouvru vyobrazení pri vstupe do svojej arény.
debata

Už v nedeľu mohli opäť obnoviť tréningový proces po tom, ako sa väčšina hráčov zotavila z ochorenia COVID-19. Vedenie profiligy zároveň zverejnilo rozpis odložených zápasov Canucks, ktoré odohrajú v nových termínoch. Kvôli tomu sa natiahne základná časť a skončí sa až 16. mája.

Canucks výrazným spôsobom zasiahla koronavírusová infekcia, pre ktorú muselo celé mužstvo putovať do karantény. Pozitívne testy malo až 25 členov tímu vrátane 21 hokejistov.

Viacerí z nich mali nepríjemné prejavy ochorenia COVID-19, ktoré ich „pripútalo“ k posteli.
Najlepší brankári NHL Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
1. Andrej Vasilevskij (Tampa Bay): 204 bodov.

Hráči trpeli kŕčmi, dehydratáciou a zvracaním. Kluboví lekári Jim Bovard a Josh Douglas uviedli, že prípady ochorenia pochádzajú z jedného zdroja, ktorý sa variantom koronavírusu nakazil na verejnosti. Svoj posledný zápas odohrali Canucks 24. marca, dokopy im museli odložiť až osem duelov.

Postupne sa však situácia v kanadskom klube zlepšila a cez víkend dostali od vedenia súťaže zelenú k návratu do tréningového procesu. Prvý zápas po návrate z karantény odohrajú v piatok proti Edmontonu.

Pôvodne bol duel naplánovaný na 4. mája. Pondelkové a stredajšie zápasy Vancouveru s Oilers presunuli a dostali nový termín.

Najrýchlejší korčuliari v histórii NHL Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
5. Peter Bondra, 10 gólov - 13 asistencii - 23...

„Verím, že pri návrate budeme mať väčšinu hráčov k dispozícii. Možno dvaja-traja ešte nebudú schopní hrať,“ povedal pre nhl.com generálny manažér Vancouveru Jim Benning.

Canucks čaká do konca základnej časti ešte 19 stretnutí – najviac zo všetkých tímov.

Preloženie zápasov spôsobí časový sklz, záver základnej časti tak museli posunúť z 11. na 16. mája. Je to už druhý posun spôsobený pandémiou, pôvodné mala dlhodobá časť sezóny vyvrcholiť 8. mája. Termín začiatku play off nie je zatiaľ určený.

„Liga bude pozorne sledovať situáciu a na základe toho potom stanoví termín štartu bojov o Stanleyho pohár,“ uviedlo vedenie NHL na svojom webe.

„Keď budeme zdraví a pripravení opäť nastúpiť, očakávam u našich hráčov, že budú súťaživí. Máme pracovitú skupinu hráčov, hrdých na seba a na svoje výkony. Čaká nás nabitý rozpis, no verím, že to zvládneme,“ dodal Benning.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vancouver Canucks #koronavírus