Najrýchlejší gól a prestrelka. Capitals s Chárom a Pánikom prvýkrát padli

Hokejisti Pittsburghu Penguins zaznamenali prvé víťazstvo v novej sezóne zámorskej NHL, keď si v nedeľu večer poradili doma s Washingtonom Capitals 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

17.01.2021 21:40 , aktualizované: 18.01.2021 06:53
Zdeno Chára, Sidney Crosby Foto: ,
Obranca Washingtonu Zdeno Chára pred kapitánom Pittsburghu Sidneym Crosbym.

V nich sa ako jediný presadil vo štvrtej sérii Jake Guentzel. V stretnutí padol najrýchlejší gól v aktuálnom ročníku, kanadský útočník Evan Rodrigues ho strelil v 19. sekunde.

Capitals prvýkrát v ročníku nebodovali naplno. V ich drese opäť nechýbali dvaja slovenskí reprezentanti.

Zdeno Chára strávil na ľade 19:18 minút a zaznamenal tri strely na bránku, tri hity, dva bloky a jeden plusový bod.

Richard Pánik odohral 13:21 minút, taktiež trikrát ohrozil súperovu bránku, prial štyri bodyčeky, no pripísal si jednu „mínusku“.

Hokejisti Floridy Panthers úspešne vstúpili do novej sezóny zámorskej NHL, keď vo svojom úvodnom súboji ročníka na domácom ľade zdolali Chicago 5:2.

Prispel k tomu brankár Chris Driedger 23 úspešnými zákrokmi a Chicago prehralo aj v treťom zápase.

Zápas Florida - Chicago.

Domáci obranca Keith Yandle zaknihoval jubilejný 100. gól v kariére v NHL, jeho fínsky spoluhráč Eetu Luostarinen si v profilige otvoril gólový účet.

Panthers mali minulý týždeň hrať dva zápasy s Dallasom, no pandémia koronavírusu s tíme Stars ich nedovolila uskutočniť.