Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rus si požičal Chárovu hokejku a nemohol veriť vlastným očiam. Čo to je?

S príchodom Zdena Cháru do kádra hokejistov Washingtonu Capitals v NHL nebýva núdza ani o humorné situácie.

14.01.2021 09:24
debata (2)

O jednu sa postaral ruský útočník Jevgenij Kuznecov, ktorý pred tréningom poprosil slovenského obra na korčuliach, či si môže vyskúšať jednu z jeho povestných dlhých hokejok. Chára súhlasil, ale pod podmienkou.

„Dávaj pozor, aby si ju nezlomil. Nemám ich veľa,“ naznačil 43-ročný obranca, ktorý predtým 14 rokov s kapitánskym „céčkom“ velil zostave konkurenčného Bostonu.

O 15 rokov mladší ruský center si Chárovu hokejku naozaj vyskúšal a zastrieľal si s ňou aj na prázdnu bránku. Videozábery ukázali, že hokejka bola väčšia ako Kuznecov (186 cm). Upozornil na to web rmnb.com.

O najvyššom mužovi NHL, 206 cm vysokom Chárovi, je známe, že má špeciálnu výnimkou od vedenia NHL na dĺžku hokejky aj čepele. Jeho hokejka má aj špeciálnu tvrdosť, vďaka ktorej môže vyvinúť rýchlejšiu strelu. "Takto môžem využiť svoju hmotnosť a silu, aby som sa do striel poriadne oprel,“ povedal v jednom z dávnejších rozhovorov trenčiansky rodák.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa BarDown (@bardown)

Práve prestup Zdena Cháru z Bostonu do Washingtonu je zo slovenského pohľadu udalosť číslo 1 pred novou sezónou NHL. Najstarší a najvyšší hráč NHL začne už svoju 23. sezónu v profilige a po 14 rokoch to bude na inom mieste ako v Bostone. Chára prišiel o kapitánske „céčko“, čo je však pochopiteľné vzhľadom na osobnosť ruského „snajpera“ Alexandra Ovečkina v tíme Capitals.

„Ak by ste mi pred dvoma-tromi rokmi povedali, že budem v jednom tíme s Henrikom Lundqvistom a Zdenom Chárom, spýtal by som sa vás, či ste kompletný,“ uviedol Ovečkin na jednu z novinárskych otázok.

„Chára je víťazný typ, šampión Stanleyho pohára a stále je dostatočne silný na to, aby nám pomohol,“ dodal Ovečkin. „Stále mám dosť paliva v nádrži, aby som bol platný hráč,“ skonštatoval čoskoro 44-ročný nezmar svetového hokeja Chára na webe Capitals.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Jevgenij Kuznecov