Osemgólová prestrelka. Sekera a spol. vstúpili do 2. kola triumfom

V úvodnom zápase 2. kola play off zvíťazili hokejisti Dallasu nad Coloradom 5:3 najmä vďaka prvej útočnej formácii, ktorej členovia nazbierali dohromady osem kanadských bodov.

23.08.2020 06:40 , aktualizované: 08:59
Andrej Sekera, Anton Chudobin Foto: ,
Obranca Dallasu Andrej Sekera s brankárom Antonom Chudobinom po víťazstve nad Coloradom.

V drese víťazného tímu odohral obranca Andrej Sekera 11 a pol minúty, pripísal si jednu strelu na bránku, dva bodyčeky a dva plusové body.

Alexander Radulov strelil dva góly a na jeden prihral, kapitán Jamie Benn trikrát asistoval a Tyler Seguin prispel gólom a asistenciou.

"Po šiestom zápase proti Calgary, v ktorom sme rýchlo prehrávali 0:3, sme chceli začať oveľa lepšie. Vieme, že si meriame sily s elitným tímom.

Je v ňom veľa kvality, niekoľko špičkových hráčov. Točili sme všetky štyri formácie a myslím si, že všetci si zastali svoju úlohu," povedal Benn pre oficiálnu stránku súťaže.

Takisto v drese Colorada zabrala prvá útočná formácia, Nathan MacKinnon dosiahol dva góly a asistenciu, kapitán Gabriel Landeskog pridal gól s asistenciou.

Najlepší hokejisti klubov NHL Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Arizona Coyotes - Shane Doan.

Nemecký brankár Avalanche Philipp Grubauer inkasoval tri góly z desiatich striel, v druhej tretine musel odstúpiť pre zranenie ľavej dolnej končatiny. Nahradil ho Čech Pavel Francouz.

„Je to zlá správa, čas ukáže, ako dlho bude mimo hry. Momentálne to neviem odhadnúť, no určite nepredpokladám, že by sa na ľad vrátil v najbližších dňoch. Nateraz ho musí zastúpiť Francouz,“ povedal tréner Jared Bednar.

2. kolo play off NHL:

Edmonton
Semifinále Západnej konferencie – 1. zápas:

Colorado – Dallas 3:5 (1:3, 2:1, 0:1) – stav série 0:1
Góly: 6. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 25. Landeskog (MacKinnon, Girard), 39. MacKinnon (Girard, Kadri) – 4. Seguin (Benn, Radulov), 10. Comeau (Oleksiak, Heiskanen), 17. Radulov (Benn, Faksa), 30. Radulov (Seguin, Benn), 49. Hintz (Dickinson, Klingberg). Brankári: Grubauer (24. Francouz) – Chudobin, strely na bránku: 31:30, bez divákov

Viac na túto tému: #Colorado Avalanche #Dallas Stars