Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rask si pustil jazyk na špacír. Nemyslel to zle, bránil spoluhráča Chára

Po štvrtkovej prehre s Carolinou (2:3) sa brankár Bostonu Bruins Tuukka Rask zamračil a vravel, že hokej bez fanúšikov v Toronte je nudný.

15.08.2020 14:07
Chára Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára objíma brankára Tuukku Raska.
debata

V súvislosti s aktuálne rozbehnutým play-off použil porovnanie s prípravnými zápasmi. Nemyslel to zle, ale jeho slová môžu vyvolať protichodné reakcie.

"Sú také momenty, keď sa niečo deje a to je v poriadku. Potom však príde päť minút, keď sa len korčuľuje od bránky k bránke v nulovej atmosfére.

Vtedy sa cítim, ako keby sme hrali prípravný zápas. Samozrejme, treba to hodiť za hlavu, napumpovať sa energiou a nastaviť na play-off," skonštatoval Tuukka Rask pred zámorskými médiami.

Pred sobotňajším pokračovaním série proti Caroline Hurricanes (stav 1:1) dostal kapitán Bostonu Zdeno Chára otázku, ako sa kabína stavia k reakcii Raska na súčasné dianie v play-off v Toronte.

Najstarší hráči v histórii NHL (k 8. júnu 2020) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. Gordie Howe (Kanada) - 52 rokov, 11 dní.

Práve miestna Scotiabank Arena je jedným z dvoch „bublín“, resp. dejísk play-off, kde sa v čase špeciálneho režimu v boji proti koronavírusu odohrávajú zápasy Východnej konferencie. Tým druhým dejiskom je Rogers Place na Západe v Edmontone.

"Predovšetkým chcem povedať, že Tuukka má právo na svoj názor. Nemyslím si, že čokoľvek z toho, čo povedal, myslel v zlom.

Chcel byť iba úprimný a nezazlievame mu, že to povedal. Pre nás všetkých je súčasná situácia niečím novým, nikto ju ešte nezažil a vnímame ju rôzne," skonštatoval Zdeno Chára na tlačovej konferencii, cituje ho TSN.

Rask zároveň priznal, že momentálne nie je v najlepšej forme. „Nie je to ideálne, ale snažím sa zlepšiť, mať z hokeja radosť. Nestresujem sa veľmi z toho, aký uhráme výsledok. Vravím si, že je august a raz treba vyskúšať hrať hokej aj v tomto mesiaci,“ snažil sa zľahčiť situáciu Rask.

Tréner Bruce Cassidy má kvalitného náhradníka v podobe Slováka Jaroslava Haláka, zatiaľ však jeho služby zrejme nevyužije. Cassidy si nevšimol, aby vo štvrtkovom zápase dostal Rask lacné góly.

"Náš brankár sa môže zlepšiť, ale to platí pre celé mužstvo. Brankársky post je náročnejší na správne nastavenie po takej dlhej pauze. Musí sa prispôsobiť rýchlosti striel a nemá veľký priestor na chyby.

Inak na to doplatí celé mužstvo. Ak sa zlepšíme v obrannej činnosti pred brankárom, verím, že aj on nám ponúkne zákrok navyše, ktorý nás podrží v zápase," zamyslel sa Cassidy.

Štvrtkový zápas číslo 2 v tíme Bostonu neabsolvoval český kanonier David Pastrňák. Vyradilo ho nešpecifikované zranenie, ale Cassidy dúfa v jeho sobotňajšie nasadenie.

„V piatok s nami netrénoval, ale verím, že nastúpi. Rozhodnutie urobíme v sobotu ráno,“ doplnil Cassidy na adresu 48-gólového strelca z tzv. regular season.

debata chyba
Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Boston Bruins #Carolina Hurricanes #Tuukka Rask