Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vypusťte Krakena! NHL víta na scéne nový klub

Nový klub zámorskej hokejovej NHL sa bude volať Seattle Kraken. Vedenie expanznej organizácie odhalilo názov tímu vo štvrtok počas oficiálnej prezentácie.

23.07.2020 20:56
Seattle Kraken Foto:
Seattle Kraken.
debata

Klub zo Seattlu, ktorý by sa mal zapojiť do súťaže od sezóny 2021/2022, si zvolil do názvu morskú príšeru zo škandinávskej mytológie. „Kraken je meno pochádzajúce od fanúšikov. Tí ho navrhli a uviedli do života,“ vysvetlil výber názvu prezident klubu Tod Leiweke.

Vedenie NHL už v decembri 2018 rozhodlo, že profiliga sa od októbra 2021 rozšíri o 32. klub, pochádzajúci zo Seattlu. Dlhých 19 mesiacov sa špekulovalo o jeho názve, do úvahy prichádzali Seattle Sockeyes, Evergreens či Metropolitans, niektorí fanúšikovia navrhovali Seattle Thunderbirds podľa tamojšieho juniorského tímu.

Seattle Kraken. Foto: SITA/AP
Seattle Kraken Seattle Kraken.

Napokon sa v meste na severozápadnom pobreží USA rozhodli „vypustiť“ Krakena, čo je názov, ktorý favorizovala väčšina tamojších hokejových priaznivcov.

„Cítili sme, že tento názov je autentický a zároveň vznešený. Mali sme silný pocit, že toto bude správna voľba. Do tejto značky som sa zaľúbil a myslím si, že rovnako sa do nej zamilujú naši fanúšikovia,“ povedala pre AP viceprezidentka klubu pre marketing Heidi Dettmerová.

Klub takisto odhalil svoje primárne farby, hlavnou bude tmavomodrá a komplementárnymi budú modrá, svetlomodrá a červená farba. Logo, štylizované v písmene S, znázorňuje Krakena vynárajúceho sa z morských hlbín.

debata chyba
Viac na túto tému: #Seattle Kraken