Los Angeles na víťaznej vlne, nováčik Kubalík zaokrúhlil parádnu bilanciu

Hokejisti Los Angeles natiahli víťaznú sériu v NHL na sedem zápasov. V noci na štvrtok doma zdolali Ottawu 3:2. Hosťom nestačilo ani 36 zákrokov brankára Craiga Andersona.

12.03.2020 07:12
Dominik Kubalík, Patrick Kane Foto: ,
Dominik Kubalík a Patrick Kane oslavujú gól proti San Jose.

V dohrávanom zápase v Anaheime triumfovalo St. Louis 2:4. Duel sa začal za stavu 1:1 po tom, ako ho 11. februára prerušili v prvej tretine pre kolaps obrancu Blues Jaya Bouwmeestera. Ten skolaboval na striedačke v 8. minúte a museli ho oživovať.

Hráči Chicaga na svojom ľade zvíťazili nad San Jose 6:2 a za postupom do play off zaostávajú o šesť bodov. Domáci nováčik Dominik Kubalík dosiahol 30. gól v tejto sezóne.

Do zostavy Edmontonu sa po chorobe vrátil kapitán Connor McDavid, Oilers však doma podľahli Winnipegu 2:4. Dvadsaťtriročný útočník vynechal duel s Vegas a návrat na ľad oslávil 34. zásahom v sezóne.

Výsledky NHL: Chicago – San Jose 6:2, Edmonton – Winnipeg 2:4, Anaheim – St. Louis 2:4, Colorado – New York Rangers 3:2 pp, Los Angeles – Ottawa 3:2.

Viac na túto tému: #Los Angeles Kings #Dominik Kubalík