Sekera odohral najlepší zápas za Dallas, tešil sa aj Pánik

Dvaja slovenskí hokejisti si zahrali v nedeľňajších zápasoch NHL a hoci nebodovali, so svojimi mužstvami sa dočkali víťazstiev. Washington s útočníkom Richardom Pánikom zdolal Pittsburgh 5:3 a Dallas s obrancom Andrejom Sekerom si poradil so Chicagom 2:1.

23.02.2020 21:21 , aktualizované: 24.02.2020 06:53
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik z Washingtonu v zápase proti New Jersey.

Washington sa v súboji o líderskú pozíciu v Metropolitnej divízii tešil z triumfu nad Pittsburghom vďaka vydarenej tretej tretine.

Po tej druhej viedli hostia 2:1, ale Tom Wilson a Carl Hagelin za necelých päť minút otočili na 3:2. Potom síce Rus Jevgenij Malkin po parádnom sóle vyrovnal na 3:3, ale na rozdielový gól T. J. Oshieho z 51. min už Penguins nenašli odpoveď.

Parádička Jevgenija Malkina.

Štyridsaťsedem sekúnd pred koncom pečatil domáce víťazstvo gólom do prázdnej bránke opäť Hagelin. Jeho spoluhráč z tretieho útoku Capitals Richard Pánik odohral 11:58 min s jednou strelou na bránku, dvoma bodyčekmi a plusovým bodom na konci.

„Po druhej tretine sme si v šatni vraveli, že je čas ukázať charakter. Keď sa veci nevyvíjajú v náš prospech, je potrebné priniesť niečo navyše. Podarilo sa nám to,“ uviedol strelec dvoch gólov, 31-ročný Švéd Carl Hagelin. Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin iba deň predtým dovŕšil hranicu 700 gólov v NHL. V nedeľu 34-ročný Rus nebodoval, ale nemohol byť nespokojný.

„Sme šťastní, lebo máme dôležité dva body. Zvládli sme mentálne veľmi dôležitý zápas proti silnému súperovi,“ uviedol Ovečkin. „Beriem túto prehru na seba. Dnes večer sme boli zrejme lepší ako súper, ale dostali sme viac gólov. Musíme si z tohto zápasu vziať to pozitívne, čo pre nás priniesol,“ skonštatoval brankár Pittsburghu Matt Murray, ktorý inkasoval štyrikrát z 22 striel súpera.

Hokejisti Dallasu zdolali Chicago 2:1. Za domácich odohral takmer 25 minút slovenský obranca Andrej Sekera, čo je jeho sezónne maximum a najviac zo všetkých hráčov Stars. Takmer 7 minút odohral v oslabení a do štatistík si zapísal jednu strelu. „Odohral najlepší zápas v drese Stars,“ napísal o Sekerovi, ktorý nenastupuje pravidelne v obrane svojho tímu, komentátor Bruce LeVine.

Dallas povolil Chicagu päť presilových hier, z toho štyri v druhej tretine počas časového úseku 8:30 min. Blackhawks z toho vyťažili iba jeden gól z hokejky českého útočníka Dominika Kubalíka.

„Blokovali sme strely a Chudobin predvádzal veľké zákroky. Každý z nás prispel niečím. Ak máte aj trochu šťastia, stále je šanca ubrániť sa presilovkám,“ skonštatoval Andrej Sekera, cituje ho portál NHL.

Hokejisti St. Louis zvíťazili v Minnesote 4:1, gólom a asistenciou k tomu prispel Oskar Sundqvist, 32 úspešných zákrokov si pripísal brankár Jordan Binnington. Blues zvíťazili štvrtýkrát za sebou a potvrdili post lídra Západnej konferencie.

Víťaznú príchuť mal návrat Connora McDavida do zostavy Edmontonu po šiestich zápasoch, v ktorých absentoval pre zranenie stehenného svalu. Kapitán Oliers sa blysol gólom aj dvoma asistenciami a výrazne prispel k víťazstvu svojho tímu na ľade Los Angeles 4:2. Na konci prvej tretiny McDavid v presilovke prihral Leonovi Draisaitlovi a v tejto sezóne nezastaviteľný Nemec strelil 36. gól a pridal 98. bod v aktuálnom ročníku.

Neskôr v 37. min McDavid ukázal ďalšiu zo svojich nenapodobiteľných individuálnych akcií. Puk vybojoval vo vlastnom obrannom pásme, prešiel s ním až pred brankára Los Angeles Calvina Petersena a blafákom mu nedal šancu. Zvýšil vtedy na 3:0 pre Edmonton. Domáci do konca zápasu znížili na 2:3, ale posledné slovo mal opäť McDavid, ktorý ponúkol Joshovi Archibaldovi prihrávku na gól do prázdnej bránky na 4:2 pre Oilers.

Vďaka trom bodom 23-ročný Kanaďan poskočil z piatej na tretiu priečku v kanadskom bodovaní súťaže, keď sa s 84 bodmi vyrovnal Nathanovi MacKinnonovi z Colorada. Na čele je spomenutý Draisaitl s 98 bodmi, druhá priečka patrí Čechovi Davidovi Pastrňákovi z Bostonu s 88 bodmi.

NHL – sumáre:

WASHINGTON CAPITALS – PITTSBURGH PENGUINS 5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
Góly: 7. Vrána, 42. Wilson (Bäckström), 45. Hagelin (Eller, Carlson), 51. Oshie, 60. Hagelin (Bäckström, Oshie) – 35. Hornqvist (Letang, Malkin), 36. Crosby (Zucker, Pettersson), 49. Malkin (Rust). Brankári: Holtby – Murray, strely na bránku: 23:35, 18.573 divákov

BUFFALO SABRES – WINNIPEG JETS 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Okposo (Girgensons, Jokiharju), 48. Okposo (Girgensons, Montour) – 17. Wheeler (Harkins, Scheifele). Brankári: Johansson – Hellebuyck, strely na bránku: 25:26, 17.805 divákov

DALLAS STARS – CHICAGO BLACKHAWKS 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Pavelski (Radulov, Janmark), 37. Seguin (Perry, Benn) – 28. Kubalík (Kane, Keith). Brankári: Chudobin – Crawford, strely na bránku: 33:32, 18.532 divákov

NEW YORK ISLANDERS – SAN JOSE SHARKS 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 7. Lee (Barzal, Eberle), 22. Lee (Barzal, Eberle), 38. Toews (Nelson), 58. Bailey (Lee, Nelson) – 11. Gambrell (Šimek, Meier). Brankári: Varlamov – Jones, strely na bránku: 26:30, 13.917 divákov

DETROIT RED WINGS – CALGARY FLAMES 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 16. Larkin (Perlini, Nemeth), 58. Larkin (Mantha, Bowey) – 7. Gaudreau (Hanifin, Monahan), 9. Monahan (Lindholm), 40. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 60. Mangiapane. Brankári: Bernier – Rittich, strely na bránku: 29:31, 18.022 divákov

MINNESOTA WILD – ST. LOUIS BLUES 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 22. Foligno (Greenway, Eriksson) – 12. Kyrou (Scandella, Parayko), 15. Schenn (Schwartz), 30. Sundqvist, 46. Barbašev (Sundqvist). Brankári: Dubnyk – Binnington, strely na bránku: 33:26, 17.266 divákov

LOS ANGELES KINGS – EDMONTON OILERS 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 39. Kopitar (Iafallo, Kempe), 41. D. Brown (Kempe) – 20. Draisaitl (McDavid, Jones), 26. Nugent-Hopkins (Jones, Yamamoto), 37. McDavid (Russell), 60. Archibald (McDavid, Sheahan). Brankári: Petersen – M. Smith, strely na bránku: 23:31, 18.230 divákov

ANAHEIM DUCKS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 5:6 pp (1:1, 1:2, 3:2 – 0:1)
Góly: 20. Shore (Guhle), 31. Ritchie (Henrique), 41. Ritchie (Terry, Henrique), 58. Henrique (Ritchie, Rakell), 59. Henrique (Del Zotto, Ritchie) – 13. P. Brown (Quinney, Reaves), 36. Martinez (Stone, Pacioretty), 40. Karlsson (Stone, Pacioretty), 47. Karlsson (Stephenson, Martinez), 52. Karlsson (Stone, R. Smith), 64. Theodore (Stone). Brankári: Gibson – Subban, strely na bránku: 30:28, 15.171 divákov

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Washington Capitals #Pittsburgh Penguins