Pánik aj Tatar asistovali. Arbiter nemal náladu na žarty hráča Ottawy

Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase NHL na ľade Washingtonu 4:3 po predĺžení. Na oboch stranách bodovali Slováci, v drese hostí prihral na gól Tomáš Tatar, za domácich asistoval Richard Pánik.

21.02.2020 06:07 , aktualizované: 10:19
Pánik Foto: ,
Slovenský útočník Richard Pánik sa teší z gólu Washingtonu.

Dvadsaťdeväťročný útočník Tatar strávil na ľade 15:53 minúty a mal tri plusové body. V úvode tretej tretiny prihral na tretí gól Canadiens, keď za bránkou súpera vybojoval puk a našiel voľného Bena Chiarota, ktorý strelou zápästím prekonal Bradena Holtbyho.

Pre Tatara to bol šiesty bod v troch zápasch proti Capitals (1+5) v tejto sezóne. Celkovo dosiaľ nazbieral 55 bodov (21+34). „Habs“ zvíťazili prvýkrát po piatich dueloch.

Domácim nepomohlo ani strelecké prebudenie Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier ukončil gólové suchoty, keď sa presadil po piatich stretnutiach a dosiahol 699. zásah v profilige.

Pánik sa podieľal na druhom góle Washingtonu a absolvoval 12:20 minúty. V prebiehajúcom ročníku má 15 bodov (7+8) a po Tatarovi je druhý najproduktívnejší Slovák.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom podľahla na ľade Vegas 3:5. Slovenský zadák hral v prvej obrannej dvojici, ale nebodoval. Absolvoval 19:20 minúty a mal dve trestné minúty a dva mínusové body.

Martin Marinčin bol pri domácom víťazstve Toronta nad Pittsburghom 4:0. Odohral 17:40 minúty.

Zaujímavý moment sa udial v súboji Ottawy s Winnipegom. Útočník Senators Scott Sabourin si pripravil na hviezdu Jets Marka Scheifeleho tradičný žart.

Zo striedačky oblial svojho súpera, čo však neušlo pozornosti hlavného arbitra. Po smiechu prišiel kyslý výraz a Sabourin dostal trest do konca stretnutia. Pozrite si video.

výsledky NHL: COLUMBUS BLUE JACKETS – PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 1. Bjorkstrand (Foligno, Gavrikov), 10. Foligno (Bjorkstrand, Nutivaara), 24. Matteau (Jenner, Nutivaara) – 10. Konecny (Sanheim, Hayes), 35. Aube-Kubel (Raffl, Niskanen), 36. Giroux (Couturier, Konecny), 64. Hayes (Konecny, Myers). Brankári: Merzlikins – Elliott, strely na bránku: 31:33, 18.365 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – SAN JOSE SHARKS 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 37. Bratt (Zacha, Gusev), 43. Subban (Gusev) – 8. Heed (Middleton, True). Brankári: Blackwood – Jones, strely na bránku: 25:37, 13.941 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – PITTSBURGH PENGUINS 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 28. Muzzin (Holl, Tavares), 31. Nylander (Matthews, Tavares), 34. Kapanen (Kerfoot, Muzzin), 44. Hyman (Marner, Muzzin). Brankári: Andersen – Muzzin, strely na bránku: 30:24, 19.386 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – MONTREAL CANADIENS 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 8. Ovečkin (Bäckström), 38. Eller (Hagelin, PÁNIK), 60. Wilson (Kuznecov, Bäckström) – 18. Weber (Danault), 39. Gallagher (Kulak), 41. Chiarot (TATAR), 61. Chiarot (Domi, Petry). Brankári: Holtby – Price, strely na bránku: 32:32, 18.573 divákov.

OTTAWA SENATORS – WINNIPEG JETS 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Paul – 17. Scheifele (Connor, Laine), 18. Scheifele (Pionk, Laine), 25. Connor (Copp, Pionk), 26. Ehlers (Wheeler, Scheifele), 59. Scheifele (Shaw, Morrissey). Brankári: Högberg – Brossoit, strely na bránku: 30:34, 11.183 divákov.

ST. LOUIS BLUES – ARIZONA COYPTES 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 52. O'Reilly (Schenn, Parayko). Brankári: Binnington – Raanta, strely na bránku: 46:14, 18.096 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – TAMPA BAY LIGHTNING 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 19. Martinez (Eakin, Roy), 27. Šťastný (Smith, Schmidt), 37. Stone (Pacioretty, Martinez), 41. Reaves, 41. Pacioretty (Stone, Theodore) – 8. Shattenkirk (Killorn, Palát), 36. Stamkos (Hedman, Cirelli), 58. Stamkos (Kučerov, Hedman). Brankári: Fleury – Vasilevskij, strely na bránku: 33:27, 18.376 divákov.

LOS ANGELES KINGS – FLORIDA PANTHERS 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Góly: 2. Vilardi (MacDermid), 16. Doughty (Kempe, Kopitar), 31. Moore (Doughty, Lizotte), 39. Frk (Vilardi, Roy), 53. Hutton (Iafallo, Kopitar) – 8. Barkov (Huberdeau), 9. Barkov (Huberdeau, Acciari), 24. Huberdeau (Dadonov, Ekblad), 41. Hoffman (Huberdeau, Ekblad). Brankári: Quick – Bobrovskij, strely na bránku: 40:29, 16.911 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Montreal) 15:53 0 1 1 +3 3 0
Richard Pánik (Washington) 12:20 0 1 1 0 1 0
Martin Marinčin (Toronto) 17:40 0 0 0 0 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 19:20 0 0 0 –2 0 2

pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Tomáš Tatar #Erik Černák