Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jurčo podstúpil operáciu boľavého bedra, v NHL ho dlhší čas neuvidíme

Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo počas tohtoročných vianočných sviatkov zostane bez výraznejšieho pohybu.

24.12.2019 11:50
Tomáš Jurčo Foto: ,
Tomáš Jurčo v drese Edmontonu v prípravnom zápase proti Winnipegu.
debata

Má totiž za sebou operáciu bedra a po prepustení z nemocnice mu pri chôdzi pomáhajú barly. Od hokeja si tak na istý čas musí oddýchnuť.

„Na túto sezónu s Edmontonom Oilers som sa veľmi tešil, no veci sa bohužiaľ skomplikovali. Pred niekoľkými dňami som podstúpil operáciu bedra, ktoré mi už dlhšiu dobu robilo problémy. Operoval ma doktor Terry, ktorý je jeden z najlepších v tomto odbore a aj preto som si istý, že o chvíľu budem späť na ľade robiť to, čo milujem. Ďakujem každému za podporu. Šťastné a veselé!“ napísal 26-ročný Košičan na instagrame a pripojil aj fotografiu spred nemocnice v Chicagu.

Tomáš Jurčo v tejto sezóne začala v NHL v Edmontone Oilers, v dvanástich dueloch si pripísal dve asistencie. V prvej polovici novembra putoval na farmu v Bakersfielde, za Condors v AHL absolvoval osem zápasov a v nich zaznamenal štyri góly a tri asistencie.

Celú minulú sezónu absolvoval Tomáš Jurčo v AHL, v minulosti v NHL hral za Chicago a Detroit. Aktuálne má na svojom konte v NHL 213 stretnutí s bilanciou 22 gólov a 30 asistencií, v play-off pridal 10 štartov (1+1).

Tomáš Jurčo reprezentoval Slovensko na MS v rokoch 2015, 2016 a 2018, predstavil sa aj na ZOH 2014.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Jurčo #Edmonton Oilers