Pánikov zaseknutý gólostroj sa pomaly rozbieha

Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj tretí gól v tejto sezóne NHL. V noci na sobotu pomohol k triumfu Washingtonu Capitals na ľade New Jersey Devils 6:3.

21.12.2019 06:50
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik.

Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 56. minúte, keď dosiahol šiesty zásah Caps. Pánik odohral celkovo 12:11 minúty a v tomto ročníku má na konte štyri kanadské body (3+1). Washington je s 55 bodmi na čele celej súťaže.

Hlavný podeľ na víťazstve Washingtonu mal Nicklas Bäckström, ktorý si pripísal po dva góly a asistencie. Švédsky útočník pokoril vo svojom 932. zápase v NHL métu 900 bodov (239+661) v základnej časti.

Číslo 900 rezonovalo aj v súvislosti s Alexandrom Ovečkinom, keď Bäckström s ruským kanonierom odohrali v jednom drese 900. duel v profilige. Podľa NHL Stats figurujú na 21. mieste v štatistike „dvojičiek“, medzi aktívnymi hráčmi sú šiesti. Ovečkin míľnik „oslávil“ gólom a asistenciou.

Na čele historického poradia sú Alex Delvecchio a Gordie Howe, ktorí spolu odohrali v rokoch 1951–1971 v Detroite 1353 duelov, spomedzi aktívnych hráčov sa najlepšie poznajú Duncan Keith a Brent Seabrook, tí majú na konte v Chicagu 1069 stretnutí.

Ústrednou postavou duelu Floridy s Dallasom bol Noel Acciari. Americký útočník prispel k domácemu triumfu „panterov“ 7:4 hetrikom a asistenciou. V drese hostí odohral Andrej Sekera 17:28 minúty a pripísal si mínusový bod a dve trestné minúty.

Florida – Dallas 7:4 (2:1, 5:1, 0:2)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:28 min, 1 strela, 1 „hit“, 2 zablokované strely, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty

New Jersey – Washington 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Richard Pánik (Washington) odohral 12:11 min, 1 gól, 2 strely, 2 „hity“

New York Rangers – Toronto 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Edmonton – Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Washington Capitals